YOĞUN KATILIM
Programda, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Erinç Sağkan, TBB Başkan Yardımcısı Av. Sibel Suiçmez, TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, TBB Saymanı Av. Gökhan Bozkurt, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Mehmet Gül, Düzce Barosu Başkanı Av. Taner Çakır, Kocaeli Barosu önceki dönem Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Sakarya Barosu önceki dönem Baro Başkanları, Sakarya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Kamil Kaya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Siyasi Parti İl Başkanları, Oda Başkanları, STK temsilcileri, Federasyon Başkanları, Şube Başkanları, avukatlar ve çok sayıda davetli yer aldı.

10-44
"HAKKIN SAVUNUCUSU"
Programı, Sakarya Barosu Kültür Sanat Kurulu Başkanı Av. Hazel Erdem sunarken, programda konuşan Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “Bizi bugün yalnız bırakmayan değerli misafirlerimiz, öncelikle hepinize bu kıvançlı günümüzde bizi onurlandırdığınız için baromuz adına teşekkür ediyorum. Sakarya Barosu bugün, 68. kuruluş yılını kutluyor. Bugün aslında 1954’te atılan tohumun çınara dönüştüğünün yıl dönümüdür. Bugün aslında tek başına dahi hukuksuzluğun karşısında olan adaletin yılmaz savunucusu avukatların Sakarya’daki örgütlü gücünün yıl dönümüdür.

7-77
"ADALETİN SESİ"
Biz avukatlar, tarih boyunca köle kullanmadık ancak efendilerimiz de olmadı, olmayacak. Biz avukatlar, adaletin sesi halkın nefesiyiz derken tek başımıza da adaletin savunucusuyken örgütlü gücümüzle bulunduğumuz kentlerde ve kentimizde, hukukun üstünlüğü ve insan hakları mücadelesinin tam da kendisiyiz. Cumhuriyet değerlerinin bilinciyle ve bu iradeye olan sarsılmaz inancımızla her daim hakkın savunucusu olmaya devam edeceğiz. Çok yaşa Sakarya Barosu” ifadelerini kullandı.

6-111
"BÜYÜK ONUR DUYUYORUM"
Yıldız’ın konuşmasının ardından Sakarya Barosu Kültür Sanat Kurulu tarafından hazırlanan geçmişten günümüze başlıklı sinevizyon gösteri izlendi. Gösterinin ardından konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç Sağkan, “Hukuk ve adalet arayışında en temel hakları savunmak için cesurca mücadele eden çok kıymetli meslektaşlarımla bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum. İyi ki avukatlar var, iyi ki Sakarya Barosu var. Geçen sene de Genel Kurulumuz bittikten yaklaşık 2 hafta sonra 67. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle ilk şehir dışı ziyaretimi Sakarya’ya yapmıştım. Şimdi 68. yılda da buradayız. Umarım daha nice kuruluş yıl dönümlerinde burada olmaya devam edeceğiz” dedi.

5-137
Konuşmaların ardından Sağkan ve Yıldız, Sakarya Barosu’na üye olarak mesleğinde 50. yılını tamamlamış Av. Mehmet Delier, Av. Şeyda Delier, meslekte 25. yılını tamamlamış Av. Recep Özdemir, Av. Kubilay Köse, Av. Oktay Yıldırım, Av. Ali Ateş, Av. Arif Acar, Av. Ebru Bakan Sevimli ve Av. Damla Küçük’e plaket takdim etti. 

4-188

3-248

2-266

1-347