Sakarya Gençlik Merkezi bahçesindeDeneyap Havacılık ve Uzay Teknolojileri Modülü Proje Şenliği gerçekleştirildi. Proje Şenliğinde,  Ortaokul ve Lise öğrencilerinden oluşan,70 öğrencieğitimler alarak, hazırladıkları birbirinden etkileyici projeleri sergilediler. Deneyap Havacılık ve Uzay Teknolojileri Modülü Şenliği öğrencilerinin hazırladığı prototip uçağın sergilenmesi ve geri dönüşüm malzemelerden yapılan roket fırlatımı ile başladı

deneyap proje şenliği (6)

Deneyap öğrencilerinden oluşan 14 takım üyeleri, ürettikleri insansız hava araçlarını yarıştırdı. Geri dönüştürülebilen atık malzemelerden yaptıkları insansız hava araçlarının sunumlarını yapan öğrenciler, deneme uçuşları yaparak görevlerini tamamladılar. Havacılık ve Uzay Teknolojileri Modülü Proje şenliğinde insansız hava aracı üretim aşamalarına iyi hazırlanan, verimli çalışan Lisekategorisinde 1. Olan takım ‘’Grup Teheccüd’’ ve Ortaokul kategorisinde ‘’Havanın Fatihleri’’  takımı yarışmayı 1. olarak tamamladı.

deneyap proje şenliği (5)

Deneyapprojelerini yakından inceleyip öğrencilerin yaptıkları insansız hava araçlarıyla ilgili, gençlerden yapım aşamaları hakkında bilgi alan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; ‘’Bugün burada Havacılık ve Uzay Teknolojilerinin geldiği aşama ve gençlerimize vermiş olduğumuz eğitimlerin aileleri tarafından görülmesi ve kamuoyu ile paylaşılması için şenlik havasında geçen bu programı düzenledik.

deneyap proje şenliği (4)

Bu programın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. "Deneyap Teknoloji Atölyeleri' nde verilen proje geliştirme odaklı eğitimler sayesinde bilim ve teknoloji alanında farkındalık yaratan, AR-GE becerileri gelişmiş, güncel teknolojilerle erken dönemde karşılaşmış, takım çalışması tecrübesi kazanmış,  karmaşık problemleri çözme becerisi, etkili iletişim, üretken, sorumluluk sahibi olma bilinci edinmiş, bilim ve teknoloji projeleri üreten gençler yetişiyor.

deneyap proje şenliği (3)

Yeni nesillerimiz için Gençlik Merkezimizde  milli teknoloji ile beraber milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerin yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah bu gençler teknoloji anlamında geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaklar" şeklinde konuştu. Proje şenliğinin sonunda Sakarya Gençlik Merkezi Bağlama eğitmeni tarafından bağlama dinletisi ile program eğlenceli bir şekilde son buldu.

deneyap proje şenliği (2)deneyap proje şenliği (1)