Son günlerde yeniden tırmanışa geçen “Sağlıkta şiddet” olaylarına bir yenisi daha eklendi. Dün gece rahatsızlanan babalarını Ferizli Devlet Hastanesi’ne getiren 2 genç önce doktoru daha sonrada doktoru korumaya çalışan güvenlikçiyi darp etti.

BABALARI RAHATSIZLANINCA…
İstenmeyen olay dün gece saatlerinde Ferizli Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Evinde rahatsızlanan baba E.T.’yi oğulları E.T. ve O.T. apar topar Ferizli Devlet Hastanesi’ne getirdi. Acil bölümünden giriş yapan hasta ve yakınları bir süre sonra Acil’de görevli doktor E.C.’yi sözlü olarak taciz etmeye başladı.

İddialara göre; doktorun sıraları geldiğinde kendilerine müdahale edeceği yanıtıyla tatmin olmayan iki kardeş doktorun kapısını tekme ile açarak doktor E.C.’ye saldırdı. Biri doktorun boğazına sarılırken diğeri ise kendilerine müdahale etmeye çalışan güvenlik görevlisi S.B.’ye saldırdı. Hasta yakınlarının ve verilen “Beyaz” kod ile olay yerine gelen polisin müdahalesi ile son bulan olayda kardeşlerden biri gözaltına alınırken bir diğerinin polis gelmeden hastaneden kaçtığı iddia edildi.

Olay sonrası polis geniş çaplı inceleme başlattı.

Boş binada çıkan yangın korkuttu! Boş binada çıkan yangın korkuttu!

Kaynak: Ferizlide.com