FİRMALARA SATILACAK
Et ve Süt Kurumu (ESK), Polonya’dan tır bazlı taze karkas sığır eti ithal ederek şarküteri ürünleri üreten firmalara satacağını duyurdu.

Et ve Süt Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, Polonya’dan ithal edilecek taze karkas etin kilosu 195 liradan işletmelere satılacak. Bu fiyata ayrıca KDV eklenecek. Kurum, istediği zaman bu fiyatı güncelleyebilecek. Kurum’dan yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:
“Kurumumuzca, kırmızı et sanayi alanında fiilen faaliyet gösteren firmalara (şarküteri üretimi yapan) tır bazlı olarak ithal taze karkas sığır eti satışı yapılacaktır.”

2 GÜN SÜRE VERİLDİ
İthal taze karkas et almak isteyen işletmeler, 26 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 16.00’ya kadar Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Et ve Süt Kurumu’nun duyuruyu 24 Temmuz’da yaparak sadece 2 günde başvuru yapılmasını istemesi de dikkat çekti.

Cumhuriyet’in 100. yılında en kapsamlı etkinliğe imza atacak Cumhuriyet’in 100. yılında en kapsamlı etkinliğe imza atacak

Başvurular komisyon tarafından değerlendirilerek haftalık dağıtım listesi belirlenecek. Duyuruda, ”Kurumumuz, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na tabii olmadığından söz konusu satışı yapıp yapmamakta veya dilediğine satış yapmakta serbesttir” denildi.