Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, Birlik Vakfı, Milli Türk Talebi Birliği ve Milli Birlik Düşünce Derneklerini ziyaret ederek başkan, yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Serdivan Belediye Baskan Adayi Osman Celik Secim Calismalarini Surduruyor (4)
“ECDATTAN BİZE BİZDEN GELECEĞE”
“Medeniyet” kavramının birçok unsuru bünyesinde barındırdığını belirten Osman Çelik; “Bilimden sanata, düşünceden ideallere kadar maddi ve manevi tüm değerlerimizin harmanlanması sonucu bugünkü medeniyet tasavvurumuz ortaya çıkmıştır. Bu bir birikimin ve o birikimi koruyarak günümüze aktarmanın neticesidir. AK Parti olarak ecdadımızın bizlere miras bıraktığı bu medeniyeti birlikte yaşatacağız. Bizden sonraki kuşağa, gençlerimize de dernek ve vakıflarımızın aracılığı ile aktaracağız” dedi.

Serdivan Belediye Baskan Adayi Osman Celik Secim Calismalarini Surduruyor (3)
"ADALET, MERHAMET VE İYİLİKLE”
Ecdadın dünyanın dört bir yanında hem maddi hem manevi olarak eserler bıraktığını dile getiren Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik; “Bin yıllık tarihimiz boyunca nizam-ı alem düşüncesinin tezahürü olarak adalet, merhamet ve iyilik fikriyle ecdadımız fetihler gerçekleştirmiştir. Bu fetihleri sadece yeni topraklar katmak için değil aynı zamanda yeryüzünde adaleti, merhameti ve iyiliği yaymak için yapmıştır. Gittiği her yere medeniyetimizi de götürmüş, ilmek ilmek işlemiştir. Bugün hangi coğrafyaya gitseniz bizden bir eseri mutlaka karşınızda göreceksiniz” diye konuştu.

Serdivan Belediye Baskan Adayi Osman Celik Secim Calismalarini Surduruyor (1)
“‘İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’ ANLAYIŞIYLA HİZMET EDECEĞİZ”
AK Parti’nin medeniyet tasavvurunda üç temel unsurun yer aldığını dile getiren Çelik; “İnsan, kültür ve şehir bizim hizmet anlayışımızın özneleridir. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' şiarıyla hem şehirlerimize karakter, anlam ve misyon yüklemenin hem de kültürümüzü insanlarımızla birlikte yaşatmanın derdindeyiz. Bunu yaparken en büyük destekçilerimiz olan vakıflarımızla ve derneklerimizle istişare halinde olmaya devam edeceğiz. Bizleri misafir eden kıymetli başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, vakıflarımız ve derneklerimiz çatısı altında dava şuuruyla koşan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Serdivan Belediye Baskan Adayi Osman Celik Secim Calismalarini Surduruyor (2)