Konya Şehir Hastanesi’nde yaşanan ve büyük bir üzüntüye sebep olan olayın üzerinden henüz çok bir zaman geçmemesine rağmen Sakarya’da da ölümle tehdit edildiği ileri sürülen doktorun eşinin sosyal medya paylaşımı büyük yankı uyandırdı.

İddiaya göre, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kırık kolundan ameliyat olan ve kolu alçıya alınan bir şahıs, kolundaki şişlik ile morluklar nedeniyle ameliyatı yapan doktoru tehdit etti.

"KONYA'DAKİ DOKTOR GİBİ ÖLDÜRECEĞİM!"
Tehdit üzerine doktorun eşi sosyal medya hesabı üzerinden, “Ortopedi uzmanı eşim hastası tarafından ölümle tehdit ediliyor. Lütfen destek olur musunuz, daha çok kişiye ulaşmamız lazım. Eşimin (meslektaşım) bir hastası 184’ü arayıp ‘O doktoru Konya’daki doktor gibi’öldüreceğim’ diyerek tehdit edildi” ifadelerine yer vererek yardım istedi.

doktoru_olumle_tehdit_eden_sahis_yakalandi-1
Doktorun aldığı iddia edilen tehdit paylaşımı binlerce kişi tarafından paylaşılması üzerine harekete geçen Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şahsı kısa sürede tespit ederek yakaladı. Yakalanan şahıs hakkında adli işlem gerçekleştirildi.