AÇIKLAMA YAPTI
CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek, Erzurum'da Ekrem İmamoğlu'na yönelik gerçekleştirilen saldırı sonucu bir açıklama yaptı. Çiçek, "Salı günü Saat 17:00’da kent meydanında 'Demokrasiye ve Kardeşliğimize' sahip çıkmaya davet ediyoruz" dedi.

Çiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Değerli Sakaryalılar, 14 Mayıs’ta ülkemizde yapılacak kader seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasi partiler ve Cumhurbaşkanı Adayları secim çalışmalarını sürdürüyor.  22 yıldır ülkeyi yöneten siyasi irade, başta sebep olduğu ekonomik ve siyasi sorunlar nedeniyle düştükleri çaresizliği gizlemek için siyasi varlığını gerginlik üzerine inşa etmektedir.  Bu gayretlerini son günlerde söylem ve eylemleriyle en üst seviyeye çıkarttıklarını gözlemliyoruz.

TAŞLI SALDIRI
Toplumsal barışımızı bozan, huzurumuzu dinamitleyen bu anlayışın sonuçlarının en kötüsü maalesef dün İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’nun güzel Erzurum şehri ziyaretinde yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’nun Erzurumlu kardeşlerimize hitap ederken 'daha önce organize olmuş malum çevrelerin' taşlı saldırısına uğradığını üzülerek öğrendik.

DEMOKRASİ VE KARDEŞLİK
Bu alçakça ve korkakça saldırının aslında kardeşliğimize ve demokrasimize yapılmış bir saldırı olduğu apaçıktır. Erzurum’da Sn. Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı halk mitinginde yapılan saldırıyı kınıyor, saldırıda yaralanan Erzurumlu kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.  Yapılan saldırıyı kardeşlik şehri olan Sakarya'mızım çok değerli halkının takdirine bırakıyoruz.  Cumhurbaşkanı adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 9 Mayıs Salı günü saat 17:00’da Sakarya Kent Meydanında gerçekleştireceğimiz mitinge sevgili Sakaryalıları özellikle malum güçler tarafından sekteye uğratılmaya çalışılan anlayışa karşı hep birlikte “Demokrasi ve Kardeşliğimize” sahip çıkmaya davet ediyoruz."

İYİ Parti de OHAL ilan edildi! İYİ Parti de OHAL ilan edildi!