KAMPANYAYA DESTEK

Tedavisi SEAH’ta devam eden Badur için arkadaşları valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Damla Badur’un tekrar sağlığına kavuşması için değeri yaklaşık 116 bin avro olan ilacın yurtdışından temin edilmesi gerekiyor. Badur’un yakınları ve arkadaşları hastalığın tedavisinde kullanılacak ‘Welireg’ isimli ilacın yurtdışından temin edilmesi için başlatılan kampanyaya destek bekliyor.

Damla hemşire için valilik onaylı kampanya (9)

BASIN AÇIKLAMASI

Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Dernek Başkanı Mahmure Çolak Düzenlenen kampanya yönelik basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında Vatan Hürriyet Derneği Başkanı Yaşar Dursun, Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Mustafa Murat Karahan, Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Dernek Başkanı Mahmure Çolak, Dernek Başkan Yardımcısı Kerim Çatalbaş, Derneğin Yönetim Kurulu Üyeleri; Huriye Toker Zeynep Kezban Kızılay, Onursal Üyesi Ela Ayaş, DEVA Partisi Arifiye İlçe Başkanı Emine Kumru, Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Durak’ta hazır bulundu. 

Damla hemşire için valilik onaylı kampanya (7)

ÖNEMLİ BİR YOL KAT

Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Dernek Başkanı Mahmure Çolak, Basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle deprem bölgesinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulunuyoruz, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bugün burada Korucuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde göz kliniğinde çalışan hemşire arkadaşımıza destek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Arkadaşımızın VAL Sendromu denen bir rahatsızlığı var. Dolayısıyla uzun bir tedavi sürecinden geçiyor. Bu arkadaşımızın hastalığının tedavisinde kendisine yardımcı olacak ilacı da yurtdışından temin etmek gerekiyor. Bu da yaklaşık 116 bin Euro değerinde bir ilaçtır. İlacın adı Belzutifan’dır. Bunu kullanırsa arkadaşımız tedavisinde önemli bir yol kat edecektir. Bu hastalık, genetik ve aileden geçen bir rahatsızlıktır. Arkadaşımızın yardım için Valilikten onaylı bir izni bulunmaktadır. Biz de dernek olarak desteğimizi sonuna kadar devam ettireceğiz, yanındayız. Tek isteğimiz Damla için bir an önce tedaviye ulaşabilmesi adına sesini duyurabilmek. Bundan dolayı toplumun her kesimine, tüm sivil toplum kuruluşlarına, duyarlı olan herkese sesleniyoruz: Lütfen Damla Hemşireye şifa olalım ki O da başkalarına şifa dağıtabilsin!” dedi.

Damla hemşire için valilik onaylı kampanya (5)

TEK BİR İLACI VAR

Mahmure Çolak, konuşmasının devamında ise “VAL denen hastalık, vücudun iç organlarında ve vücudun her yerinde tümörel şekilde kitleler oluşturuyor. Bu beyinde, karaciğerde, böbreklerde ve pankreaslarda birçok farklı şekilde meydana gelebiliyor. Kısacası aynı anda birçok organda kistler oluşturabiliyor. Dolayısıyla bu hastalık arkadaşımızı çok zor durumda bıraktı. Bu hastalıkla ilgili zaten çok da eskiye dayalı bir tanı ve tedavi yoktur. Yeni koyulan bir teşhistir ve tek bir ilacı vardır. Bu ilaç da 2021 yılında FDA onaylı olarak 81 ülkeye dağıtılmıştır. Bu ilacı kullanan birçok hasta kistlerin, kanserli tümörlerin küçüldüğü ya da tamamen yok olduğu geribildirimini vermiştir. O yüzden Damla hemşirenin de bu şansa ve hakka sahip olduğunu düşünürek, elimizden gelen desteği vermek adına burada toplanmış bulunmaktayız. Bizler ve sizler el ele verebilirsek ve bu dayanışmayı büyültebilirsek Damla arkadaşımızı şifaya kavuşturabileceğimizi düşünüyoruz. Biz sonuna kadar, Damla Hemşirenin yüzü gülene kadar, bu hastalık ondan tamamen uzaklaşana kadar onun tamamen yanındayız. Ne kadar insana ulaşabilirsek o kadar çabuk tedavi olacağına inanıyoruz, yardımlarınızı bekliyoruz” diye söyledi.

Damla hemşire için valilik onaylı kampanya (4)

YARDIM KAMPANYASI

Dernek Başkanı Mahmure Çolak ardından konuşan Hemşire Damla Bodur, “Merhaba ben Damla Badur. VHL(Von Hippel Lindau) hastasıyım. Bu hastalık; beyin-omrilik, göz, böbrek, pankreas başta olmak üzere hayatî organlarda kist ve tümörler meydana getiriyor. Beynimde oluşan tümörü(hemanjioblastom) doktorlar beyin ameliyatıyla aldılar. Şuan pankreasım kist dolu. Sürekli büyümeye devam ediyorlar. Ağrılar çekiyorum, sindirim bozuklukları yaşıyorum ve organlarım her geçen gün kanser olmaya daha çok yaklaşıyor. Ama çok şükür Amerika’da bu hastalığın tedavisi bulundu ve Welireg(Belzutifan) adlı bu ilaç 2021 yılında FDA onayı aldı. Bu ilacı alamazsam eğer bu hastalık diğer organlarımda da hızla tümörler oluşturup beni onlarca ameliyata ve kötü bir yaşamın sonuna getirecek. Ama bu ilacı alırsam inşallah iyileşeceğim. Bu ilacı almaya maddî gücüm el vermediği için Valilik izinli ilaç yardım kampanyası başlattım. Almam gereken tedavinin ücreti 116bin Euro. Sizlerin de desteği ile bu parayı toplayıp tedavime ulaşıp hastalığın bana getirdiği ağır yüklerden kurtulmak ve sağlıklı bir insan gibi yaşamama devam etmek istiyorum. Hepinize sonsuz minnettarım” dedi.

Damla hemşire için valilik onaylı kampanya (3)

Valilik izinli kampanyanın İban bilgileri şu şekilde;

İban: TRO40001002364623928025009

Alıcı adı: Damla Badur

Açıklama: VHLDAMLA