Olağanüstü Meclis Toplantısı
Adapazarı Belediyesi haziran ayı olağanüstü meclis toplantısı, Başkan Mutlu Işıksu başkanlığında Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2 maddeden oluşan olağanüstü meclis gündemi, oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyeleri kararı alkışlarken, İYİ Parti çekimser oy kullandı.   

ada_hayat_ihaleye_cikiyor4

Kentsel dönüşümde iyi bir örnek 
Toplantıda konuşan Başkan Işıksu, çok heyecanlı, gururlu ve mutlu olduklarını dile getirerek, “Kentsel dönüşümde taşın altına gövdemizi ortaya koyacağız diyerek yola çıktık ve yerinde kentsel dönüşümde iyi bir örnek oluşturmak için gece gündüz çalıştık, ilmek ilmek projemizi işledik, tüm şehir ile istişare ettik ve hamdolsun bu güzel günlere ulaştık” diye konuştu.

ada_hayat_ihaleye_cikiyor3

Ada Hayat şehrin projesidir
Ada Hayat’ın şehrin projesi olduğunun altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “Kentsel dönüşüm konusunda herkesin bir fikri ve arzusu var. Şehrimizin projemizin her aşaması ile ilgili fikrini ortaya koyması, öneriler sunması bizleri çok memnun etti. Çünkü bizim anlayışımızda ne kadar çok istişare, o kadar güzel sonuçları da beraberinde getirecekti. Projemize destek veren herkese, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize, siyasi büyüklerimize, şehrimizin yöneticilerine, STK’larımıza, muhtarlarımıza ve kıymetli hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ada_hayat_ihaleye_cikiyor2

Basına özel teşekkür
Medya Mensuplarının Ada Hayat Projesinin her sürecinde yer aldığını ve özel ilgi gösterdiğini belirten Başkan Mutlu Işıksu, “Yerel medyamız hakikaten şehrimiz için gayret ediyor. Kentsel dönüşümde iyi bir örnek olduğuna inandığımız Ada Hayat Projemizin her aşamasında yer aldılar. Bugün de bizimle birlikteler. Özel teşekkürümüzü de kendilerine iletmek istiyorum” dedi.

ada_hayat_ihaleye_cikiyor5

Mutabakatta son oran yüzde 98,26
Ada Hayat Projesi Uygulama Alanı’ndaki son durumu paylaşan Başkan Işıksu, “253 hak sahibi mutabakata imza attı. Arsa payı açısından yüzde 98,26’lık bir oranla tarihi bir rekor kırıyoruz. 24 Haziran’a kadar imza aşamasında olan 9 hak sahibinin imzalarıyla bu oranın yüzde 99’ları aşmasını bekliyoruz. Hep birlikte gerçekten tarihi anlara şahitlik ediyor, şehrimizin tarihine geçiyoruz” dedi.
ada_hayat_ihaleye_cikiyor6

İhaleler başlıyor
İhale süreçlerinin başladığını belirten Başkan Işıksu, “Ada Hayat Projemizin Uygulama Alanında yer alan arsa, dükkân ve ofislerle ilgili mutabakata varmayan hak sahiplerine ait hisselerin açık arttırma ihalesini 24 Haziran 2022 Cuma günü yapıyoruz. Hemen ardındanAda Hayat Projemizin Uygulama İhalesi (mevcut yapıların yıkımı ve projenin yapımı) ile ilgili 24 ve 29 Haziran’da ihale ilanlarına çıkıyor ve ihalemizi 07 Temmuz 2022 Perşembe günü Orhangazi Kültür Merkezi'mizde gerçekleştiriyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun. Rabbim mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.