Şehir dışından gelip oto galeriyi kurşunladılar! Şehir dışından gelip oto galeriyi kurşunladılar!

SİLAHLA ATEŞ ETTİ
Adapazarı ilçesi Camili Mahallesi Yunus Emre Spor Salonu mevkiinde 5 Ekim 2023 yılında meydana gelen olayda, İ.A. kendisini aldattığını düşündüğü eşi Tansu A.'yı ve görüştüğü B.Y.T.'yi cadde ortasında silahla ateş ederek yaraladı. Hastaneye kaldırılan Tansu A., olaydan iki gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti, B.Y.T. ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

A W164908 05
Olayın ardından silahı ile polise teslim olan ve adliyeye sevk edildiği sırada basın mensuplarının "Neden yaptınız, pişman mısınız?" sorusuna "adalet" yanıtını veren İ.A. ise tutuklandı.

A W164908 02
YASAK AŞK CİNAYETİNDE KARAR
Tutuklu sanık İ.A. hakkında Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesince açılan davanın ikinci duruşması görüldü. Salonda tutuklu sanık İ.A., taraf avukatları ve sanık yakınları hazır bulundu. Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından başlayan duruşmada, söz hakkı verilen sanık,Öldürmeye kasten hareket etmedim önceki savunmalarımı tekrar ediyorum, pişmanımdedi.

A W164908 04
Kararını veren mahkeme heyeti ise sanık İ.A.'yı eşi Tansu A.'ya karşı ‘kadına ve eşe karşı kasten öldürme suçundan haksız tahrik indirimi uygulayarak 17 yıl 6 ay, müşteki B.Y.T.'ye karşı kasten öldürmeye teşebbüs etme’ suçundan haksız tahrik indirimi uygulayarak 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.