Baro Başkanı Yıldız’dan Kurban Bayramı mesajı Baro Başkanı Yıldız’dan Kurban Bayramı mesajı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST etkinliğinde yerini aldı.
Cevre Fest3

İklim değişikliği ve sıfır atık
Kurulan stantta Sakarya’nın zenginlikleri, Büyükşehir Belediyesi’nin çevreyi, doğayı koruyan “sıfır atık” ve “iklim değişikliği” temalı projeleri, çevre bilincinin oluşması adına yürütülen eğitim faaliyetleri ve geri dönüşüm çalışmaları anlatıldı. Katılımcılar özellikle Sakarya’nın güzelliklerine ve sergilenen projelere yoğun ilgi gösterdi. Yeşili, mavisi, su kaynakları ve doğasıyla öne çıkan Sakarya, bu festivalde çevre konusunda önemli yatırımlarını tanıttı.
Cevre Fest5

Türkiye’de birçok şehre örnek oldu
Büyükşehir, festivalde özellikle “iklim değişikliğiyle mücadele” ve “sıfır atık”detaylarınıanlatarak Türkiye’nin birçok şehrine de örnek oldu. Yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak yenilikçi vizyonumuzla geliştirdiğimiz tüm projeleriTürkiye’de ve dünya genelinde insanlara ulaştırmak ve duyurmak için çalışıyoruz.Sıfır atık alanında yaptığımız çalışmalardan ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarımızı paylaşmaya devam edeceğiz” denildi.

Cevre Fest2

Cevre Fest4

Editör: Ayşen Kolçak