EN ÇOK YAĞIŞ ALAN İL

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, "Sakarya genelinde etkili olan yağış sonrasında birçok ilçemizde meydana gelen ani sel ve su taşkınlarından etkilenen hemşerilerimize öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağanak yağış uyarısı sonrası açıkladığı verilere göre tüm Türkiye’de en çok yağış alan il konumundayız. Çok şükür ki şu ana kadar herhangi bir can kaybının olmaması, maddi kayıplarla bu yağışların atlatılması tek tesellimiz olmuştur.

CANSİPERANE BİR ŞEKİLDE

Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimiz, Yerel Yöneticilerimiz, SASKİ ve ilgili kurumlarımız yağışların ilk anından itibaren cansiperane bir şekilde sorumluluk alanındaki alanlarda çalışmalarını 7/24 esasına göre sürdürmektedir. Taşkın riskinin azaltılması için şehrimizde son yıllarda ilgili kurumlarımızca taşkın modelleme yöntemleri ve ıslah çalışmaları gibi çok sayıda proje ve çalışma yapılmaktadır. İklim değişikliğinden kaynaklı şehrimizde ve ülkemizde taşkın yönetim planları da belirli aralıklarla güncellenmektedir.

RABBİM BETERİNDEN KORUSUN!

Değişen iklim koşullarını da göz önüne aldığımızda taşkınların önlenmesi adına planlama çalışmalarının artarak devam ediyor olması ve yerel yöneticilerimizin de taşkınlar ile ilgili rehabilite ve planlama çalışmalarına sürekli destek veriyor olması kaçınılmaz bir gerçektir. Yerel yönetimlerimize bu süreçlerde belirlenen tedbirlerin projelendirilmesi ve uygulamasında sürece sunduğu katkılar için teşekkür ediyorum. Bu yaşanan üzücü su taşkınlarında aktif rol oynayan her bir kurum ve kuruluşumuza yürekten teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi yine devlet millet el ele vererek tüm yaralarımızı silmeye devam edeceğiz. Rabb’im ülkemizi ve milletimizi beterinden korusun."