Kaza, Adapazarı Köprübaşı Mahallesi Ankara Caddesi'nde meydana geldi. İ.K. isimli şüpheli çalıntı olduğu öğrenilen 54 AHU 016 plakalı otomobille polisten kaçmaya başladı. Kovalamaca esnasında eski Sakarya Köprüsü istikametinden gelen çalıntı otomobil, sürücüsünün kontrolünden çıkarak karşı yönden gelmekte olan Şahin Gönülal idaresindeki 54 AER 120 plakalı hafif ticari araca çarptı. Kazanın ardından çalıntı otomobilden inerek kaçmaya çalışan ve polise güçlük çıkartan İ.K. gözaltına alınarak karakola götürüldü.
calinti_otomobille_kaza_yapti3

Yola savrulan parçaları polis temizledi
Kaza sebebi ile bölgede trafik yoğunluğu oluştu. Polis ekipleri trafiği kontrollü şekilde sağladı. Öte yandan, araçlardan yola savrulan parçaların bir kısmını da polis ekiplerinin temizlemesi dikkatlerden kaçmadı.
calinti_otomobille_kaza_yapti4

Polis kelepçeleyip götürdü
54 AER 120 plakalı hafif ticari aracın sürücüsü Şahin Gönülal, “Polisin kovaladığı çalıntı araba geldi bana çarptı. Yara almadım kazadan. Kaza sonrası kaçtı, polislere saldırdı ama polisler kelepçeleyerek götürdüler” dedi. Polis olaya ilişkin incelemesini sürdürüyor.

'Kin ve düşmanlığa tahrik' paylaşımlarına 27 gözaltı kararı! 'Kin ve düşmanlığa tahrik' paylaşımlarına 27 gözaltı kararı!

calinti_otomobille_kaza_yapti5

calinti_otomobille_kaza_yapti8calinti_otomobille_kaza_yapti7calinti_otomobille_kaza_yapti6