Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kuzey sahillerinde 'hayat nöbetine' devam ediyor. Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerindeki toplamda 53 kilometrelik sahil şeridinde yoğun bir hafta geride kaldı. 

Buyuksehir_cankurtaranlari_mesailerine_devam_ediyor (2)
7 GÜNDE 41 KİŞİ
6 jetski, 70 cankurtaranla birlikte 45 kulede nöbet tutan cankurtaranlar, vatandaşların can güvenliğini sağlamak için adete nefes bile almadan çalışıyor. Türkiye'nin dört bir yanından misafirlerin ağırlandığı, nüfusu 5 katına çıkan kuzey ilçelerinde 7 günde toplamda 41 kişi ölümün kıyısından kurtarıldı. Bu vatandaşlardan bazıları 112 ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Baba-oğul el ele hep beraber camiye Baba-oğul el ele hep beraber camiye

Buyuksehir_cankurtaranlari_mesailerine_devam_ediyor (4)
HAYATLARA VESİLE OLUYORLAR
Dürbün ve yakın takip ile kontrol edilen sahillerde ekiplerin erken müdahalesi hayati önem taşıyor. Hayat nöbetçileri, bu sayede onlarca canın hayatta kalmasına vesile oluyorlar. Büyükşehir Belediyesi ayrıca, sahillerde yardıma ihtiyaç duyanların yanına ATV araçlarıyla ulaşıyor. Her gün saat 10.00 ve 19.00 saatleri arasında tüm plajların düzenini sağlayan Büyükşehir, hiç kayıp vermemek için cansiperane bir mesai ortaya koyuyor. 

Buyuksehir_cankurtaranlari_mesailerine_devam_ediyor (3)
HUZURLU BİR TATİL İÇİN
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Sahillerimizde yürüttüğümüz hayat nöbeti kapsamında vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermek, can kaybını önlemek için büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Yerli ve yabancı turistlere en huzurlu tatili sunmak, onları güvende hissettirmek en öncelikli hedefimiz. Hayat nöbetimiz sezon sonuna kadar her gün devam edecek" denildi.

Buyuksehir_cankurtaranlari_mesailerine_devam_ediyor (5)