Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın can güvenliğini her şeyden çok daha fazla önemsiyor. 

Bu kapsamda yürütülen faaliyetler arasındaki "cankurtaran" hizmeti de en önem verilen ve hassasiyetle çalışılan konulardan birisi. Karadeniz sahillerinde yaz mevsiminin gelmesiyle tatilci hareketi başladı.

Buyuksehir In Sahillerde Hayat Nobeti Basliyor (1)
3 İLÇE İÇİN EKİP TAMAM
Büyükşehir itfaiyesi ise çok daha erken süreçlerde aksiyon alarak hazırlık için hummalı bir çalışma ortaya koydu. Yıl boyunca yapılan mülakatlar, hayat kurtarma hizmeti hazırlığının sonuna gelindi. 

Serdivan'da geleneksel bayramlaşma Serdivan'da geleneksel bayramlaşma

Buyuksehir In Sahillerde Hayat Nobeti Basliyor (3)
54 KİLOMETRELİK ALAN
Büyükşehir bu yıl Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde bulunan sahillerde görev alacak güçlü bir ekip kurdu. 54 kilometrelik sahil şeridinde 45 adet kule hazırlandı, 6 adet jetski ile iki adet 4x4 araç hazır hale getirildi. 72 cankurtaran personeli yeni sezon için antrenmanlarını yaptı ve büyük bir tatbikat gerçekleştirdi. Cankurtaranlar suda insan çekme, su altı ve su üstü kurtarma kabiliyeti, vakaya en hızlı şekilde müdahale konularında eğitimden geçirildi. 

Buyuksehir In Sahillerde Hayat Nobeti Basliyor (6)
Cankurtaran operasyonlarını 3 farklı ilçede kurulacak merkezlerde 4 itfaiye personeli ile 3 idari personel komuta edecek. Sahillerde cankurtaran hizmetinin 10 gün gibi bir süre sonra başlaması planlanıyor. 

Buyuksehir In Sahillerde Hayat Nobeti Basliyor (4)
“CANKURTARANLARIMIZ HAZIR”
Büyükşehir'den yapılan açıklamada, "Yerli ve yabancı yüzbinlerce misafirimize kapılarını açan Karadeniz sahillerimiz sezona hazırlanıyor. Sezona hazırlık için tüm envanterimiz hazırlandı ve her biri en güçlü kabiliyete sahip olan 72 cankurtaranımızın görev yerleri belirlendi. Her yıl sezon öncesi yaptığımız eğitim çalışmalarımıza da yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Büyükşehir bu yıl da sahillerin can güvenliği hakimiyetini sağlayacaktır. Kayıpsız bir sezon diliyoruz" denildi.

Buyuksehir In Sahillerde Hayat Nobeti Basliyor (2)

Editör: Tuğrul Gümüşel