Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren öğrencilerin her alanda yanında oluyor, destek sağlıyor.  

Zorlu sınavın ardından tercih konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik çalışma başlatan Büyükşehir,öğrencilereuzman öğretmenler eşliğinde ücretsiz “doğru tercih” rehberliği veriyor.

SGM’DE ÜCRETSİZ REHBERLİK
Bu çalışma Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) saat10:00 ile 17:00 arası gerçekleşiyor. Puanlamaya, ilgi ve hedefe yönelik doğru tercihin yapılması noktasında büyük önem arz eden süreç, Büyükşehir’in desteğiyle aşılıyor.

Buyuksehirden Lgs Ogrencilerine Onemli Cagri (1)
SON ÇAĞRI: 17 TEMMUZ’A KADAR
Çalışmanın 17 Temmuz Çarşamba günü saat: 17:00’a kadar devam edeceğini belirten Büyükşehir, öğrencilere katılım çağrısı yaptı. 

Gençler ‘Yerinde Tarih Atölyesi’ ile  şehrin tarihi miraslarını yakından tanıyorlar Gençler ‘Yerinde Tarih Atölyesi’ ile şehrin tarihi miraslarını yakından tanıyorlar

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonrası öğrencilerimizin doğru tercih yapmalarına yardımcı olmak ve eğitim hayatlarında başarılı bir başlangıç yapmalarını sağlamak bizler için çok önemli. Tercih döneminde yaşanan stres ve belirsizliği en aza indirmeyi amaçlıyoruz. 17 Temmuz’a kadar SGM’ye mutlaka bekliyoruz” denildi.

Buyuksehirden Lgs Ogrencilerine Onemli Cagri (2)

Editör: Tuğrul Gümüşel