Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Yusuf Alemdar, 31 Mart Yerel Seçimlerinde yüzde 47.19’luk oy oranı ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

İktidar krizin bedelini esnafımıza ödetmek istiyor İktidar krizin bedelini esnafımıza ödetmek istiyor

Sakarya Buyuksehir Belediye Baskani Yusuf Alemdar (2)
Alemdar, seçimlerin ardından Sakarya Adalet Sarayı Ek Binası’nda düzenlenen törende İl Seçim Kurulu Başkanı Ethem Özkan’dan mazbatasını aldı.

Sakarya Buyuksehir Belediye Baskani Yusuf Alemdar (1)YÜCE GÖREVİ YUSUF ALEMDAR’A DEVRETTİ
Mazbata töreninin ardından Büyükşehir Belediyesinde gerçekleşen devir teslim töreninde Başkan Yüce görevi Yusuf Alemdar’a devretti. Karşılıklı çiçek takdimin ardından konuşan Yüce, “Bugün malum her birimiz için kutlu bir gün. 5 yıl evvel buradaki görevi alıp Sakarya’nın her noktasına hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadık. Şimdi bu görevi Yusuf başkanımıza veriyorum. Bu bir bayrak değişikliği. Hafızamda bu şehrin her noktası ve sokağında hatırlarım var, hüzünlerim var, mutluluklarım var. Gönül belediyeciliği çerçevesinde bize bu görevi uygun gören Sayın Cumhurbaşkanımızı selamlıyorum. Sakarya bizim yuvamız, sevdamız burada. Her şey Sakarya için, her şey Sakaryalılar için diyorum ve yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.Katılımın oldukça yüksek olduğu törene KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, Sakarya Milletvekilleri Murat Kaya ve Ali İnci, İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sakarya Buyuksehir Belediye Baskani Yusuf Alemdar (3)

MİLLETİMİZİN TERCİHİ SANDIKTA TECELLİ ETTİ
Törende konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “5 yıllık hizmetleriniz dolayısıyla sizleri tebrik ediyor, her şey için teşekkür ediyorum. Malumunuz seçimler demokrasimizin vazgeçilmezidir. Her zaman olduğu gibi milletimizin tercihleri sandıkta tecelli etti. Bizler de bugüne kadar siyasi hayatımız boyunca Sakarya’da birçok görev de bulunduk. Son olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduk. Akabinde 31 Mart’ta seçimlerini de milletimizin teveccühü ile galip tamamladık. Ben bu vesile ile tüm Sakaryalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Törennn (1)

BİZİM ANLAYIŞIMIZDA HİZMET YARIŞI VARDIR
Alemdar konuşmalarını şu sözlerle sürdürdü, “73 günlük zorlu bir süreçte elimizden geldiğince çalışarak seçimlerimizi kazandık. Şunu belirtmeliyim ki, bizim anlayışımızda hizmet yarışı vardır. Bir şeyi her zaman vurguladık, bizde giden kötü olduğu için, gelen de çok iyi olduğu için gelmez dedik. Bu bir bayrak yarışıdır ve bizler bu şehir için taş üstüne taş koyan herkese minnettarız. İnşallah yeni dönemde tüm dinamiklerimizle şehrimizi hizmet etmeye ve hemşehrilerimizin beklentilerine cevap vermeye devam edeceğiz. Her sokağa, her mahalleye ve her caddeye tüm imkanlarımızla hizmet etmek için çalışacağız. Rabbim hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin. Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

1011
"GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Devir teslim töreninde konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Demokrasi şöleninde, mazbatamızı alıp Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldığımız bugünde beni yalnız bırakmayan aileme, milletvekillerimize, teşkilatlarıma, Cumhur İttifakı’mızın kıymetli temsilcilerine ve bize oy veren ya da vermeyen ayrımsız bütün Sakaryalı hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. 1 milyon 80 bin yurttaşımız için çalışacağım. Hiçbir ayrım gözetmeden her mahallemize, her bir hemşehrimize kulak kesileceğim. Emanetinize sahip çıkmak için var gücümle çalışacağım." ifadelerini kullandı.  / MedyaDetay.com 

Sakarya Buyuksehir Belediye Baskani Yusuf Alemdarr