Havaya sıkılan mermiler yağmur gibi yere düştü Havaya sıkılan mermiler yağmur gibi yere düştü

DENETİM FAALİYETLERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından trafik haftası nedeniyle 81 il için kamu spotu yayımlandı. Yayımlanan kamu spotunda trafik kazalarının önlenmesine yönelik yürütülen denetim faaliyetlerinin yanında eğitim ve kampanya çalışmaları sonucunda bir önceki yıla göre 2022 yılında ölümlü kazalar yüzde 2,8, can kayıpları ise yüzde 2,5 oranında azaldığı beliritildi.

DAHA AZ KAZA VE CAN KAYBI

Kamu spotunda aynı zamanda trafik kazalarının önlenmesine yönelik yürütülen denetim faaliyetlerinin yanında eğitim ve kampanya çalışmaları sonucunda bir önceki yıla göre 2022 yılında 131 daha az ölümlü kaza ve 133 daha az can kaybı meydana geldiği ifade edildi. Kamu spotunda, "Trafik kazalarının önlenmesine yönelik alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde motorlu araç sayısındaki artışa rağmen bir önceki yıla göre 2022 yılında 100 bin motorlu araca düşen ölümle kaza sayısı yüzde 7,3, can kaybı sayısı yüzde 7 oranında azalmıştır" ifadelerine de yer verildi.

EMNİYETTEN UYARI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından trafik kazalarının önlenmesi için vatandaşların dikkatli olması uyarılarında bulunulurken, "Yolculuğunuz sırasında emniyet kemerlerini takalım, yasal hız sınırlarına uyalım.  Araç kullanırken lütfen cep telefonu ile meşgul olmayın. Bu yolda sana çok güveniyoruz" ifadelerine de yer verildi.