HER ŞEY SAKARYA İÇİN

Ahde Vefa Grubu aylık istişare toplantısı Sapanca’da bulunan Cabir Deluxe Hotel’de yapıldı. Ahde Vefa Grubu Başkanı Mükerrem Koç ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, bürokratlar, daire müdürleri ile Ahde Vefa Grubu üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Mükerrem Koç, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek ve de şehrimize ve ülkemize fayda sağlayacak istişarelerde bulunmak için kurduğumuz Ahde Vefa Grubu’muzun davetine icabet eden tüm davetlilere teşekkür ediyorum. Bu şehir için üretmeye, çalışmaya ve kafa yormaya devam edeceğiz. Her şey Sakarya için” ifadelerini kullandı.

DSC_0037

ATEŞ SÖNMEYE BAŞLADI

Programda ülke ve şehir gündemine dair bilgiler veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Pandemi bütün dünyayı bir sel gibi vurdu. Özellikle ülke ekonomilerinde büyük bir yangına neden oldu. Daha yeni Avusturya’daydım. Bütün Avrupa’da durum gerçekten çok vahim. Fakat ülkemizde bu yangının ateşinin günden güne söndüğünü görüyoruz.  81 ilin tamamını dolaştım. Sıkıntıların azaldığını bizzat müşahede ettim. Hükümetimizin yaptığı hamleler ve aldığı tedbirlerle yaralar sarılmaya başlandı. Üretim yapılmaya, yeni yeni fabrikalar açılmaya, ihracat rakamları yükselmeye devam ediyor. Çiftçi ve esnafımıza nefes aldıracak hamleler yapıyoruz. Bilhassa da dar gelirli vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltecek politikalar üretmeye gayret ediyoruz” dedi.

DSC_0033

ÜLKEMİZİN ÖNÜ AÇIK

Ülkemizin önünün daha da aydınlık olduğunu kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Önümüzde bizleri ümitvar edecek hamlelerin emaresi var. Bunların en önemlisi ülkemizdeki doğalgaz rezervidir. Doğalgazın sisteme bağlanması en geç 2023 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek ve bu durum bizi ekonomik anlamda bir hayli rahatlatacak. Savunma sanayiine yönelik halelerimiz de ülkemizin önünü açacak. Yerli otomobilimiz TOGG çok yakında banttan inecek. Kanal İstanbul projesi ülkemize adeta çağ atlatacak. Allah’ın izniyle birbiri ardına hayata geçecek dev hamleler ve projelerle ülkemiz daha da güçlü, daha da müreffeh bir yer haline gelecek” diye konuştu.

DSC_0027

TOPRAĞI KORUYORUZ

Sakarya’da da yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirten Milletvekili Yavuz, “Bin yataklı şehir hastanesi inşaatı sürüyor. Yeni adliye binasını da en kısa sürede tamamlayacağız. İlimizin tüm eksiklerini bir bir gideriyoruz. Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) fabrikalar açılmaya devam ediyor. Bu yönde çok fazla talep var. İstesek Sakarya’nın tamamını OSB’lerle kaplayabiliriz. Ancak seçici davranıyoruz. Kirli sanayiye geçit vermiyoruz. 1. sınıf tarım arazilerinin imara açılmasına karşı çıkıyoruz. Biliyoruz ki başka bir yerde böyle bir toprak yok. Bu konuda kesinlikle tavizsiz davranıyoruz” ifadelerini kullandı. Genel Başkan Yardımcısı Yavuz daha sonra katılımcıların sorularını yanıtladı. Geç saatlere kadar süren toplantıda ülke ve şehir gündemi masaya yatırıldı.

DSC_0015DSC_0014