Adapazarı'nda yaşayan 16 yaşındaki Aziz Koray Diş, geçirdiği bisiklet kazası sonrası vücudundaki eğriliğin arttığını fark etti. Birçok hastane gezen ancak teşhis konulamayan genç, sağlığına Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kavuştu.

16 yaşındaki Aziz Koray Diş, 2021 yılının kasım ayında dengesini kaybederek bisikletten düşüp yaralandı. Geçirdiği hafif kaza sonrasında hastaneye gitmeyen Aziz Koray Diş, düştükten sonra vücudunda oluşan yaralara bakmak için aynanın karşısına geçince vücudundaki eğriliği fark etti. Rahatsızlığının tedavisi için hastane hastane gezen Aziz Koray Diş’e bir türlü teşhis konulamadı. Umudunu kaybetmek üzere olan genç, son olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Doç. Dr. Alauddin Kochai’ye başvurdu. Genç hastaya Osteoid Osteoma ismi verilen kemiğin iyi huylu tümörü teşhisi konuldu. 

bu_haldeydi_bu_hale_geldi4
Aziz Koray Diş, Doç. Dr. Alauddin Kochai ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.
SEAH Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde görevli Doç. Dr. Alauddin Kochai, “Aziz’in bize geldiğinde ciddi bir eğriliği vardı ve bu eğriliğin kaynağı bir türlü bulunamamıştı. Eğriliğin iyi huylu tümör olduğunu belirledik ve buna yönelik yaptığımız cerrahi sonrasında sağlığına kavuştu. 2 ay içerisinde de tamamen normale döndü" dedi.

bu_haldeydi_bu_hale_geldi5

Sadece 1 pozitif hasta var! Sadece 1 pozitif hasta var!

bu_haldeydi_bu_hale_geldi3