Sakarya Büyükşehir Belediyesi insan ve doğa dostu bisikleti bir biriminde daha kullanmaya başlıyor. Belediye bünyesinde kurulan ‘Bisikletli Zabıta Timi’, şehirde gerçekleştirilecek zabıta hizmetlerinde görev başında olacak. AKOM’da bisikletli timde görev alacak zabıtalarla bir araya gelen ve kullanacakları bisikletleri teslim eden Başkan Ekrem Yüce, mesai arkadaşlarına başarılar diledi. Programda Başkan Yüce’nin yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Zabıta Dairesi Başkanı Kemal Usta, daire başkanları ve basın mensupları yer aldı.

bisikletli_zabita_timi4
 
Bisiklet yolu ağı genişliyor
Törende konuşan Başkan Yüce, “Sahip olduğumuz Dünya Bisiklet Şehri unvanı sayesinde dünyada ilk 14 şehir arasına girdik. Düzenlediğimiz organizasyonlarla dünyanın en prestijli bisiklet yarışlarına ve şampiyonalarına ev sahipliği yapıyoruz. Malumunuz şehrimizde kilometrelerce uzunluğunda bisiklet yolları var. Bunlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Hedefimiz Ayçiçeği Bisiklet Vadisinden başlayarak Sapanca’nın etrafını dolaşacak bir bisiklet yolunu Sakarya’ya kazandırmak” diye konuştu.

bisikletli_zabita_timi5

Bisikletli zabıta timi
Bisiklet Dostu Şehir Sakarya’ya yakışan bir uygulamayı daha hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Yüce, “Hemşerilerimizin bisikletle ve bisiklet kullanıcısıyla ünsiyetini artırmak, trafikte bisikletlilerin varlığını hatırlamak, bisiklet yollarının sadece bisikletlilere ait olduğunun farkına varmak için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Bisiklet yollarındaki yanlış parklanmaları önlemek, bisikletliler için bisiklet yollarının güvenliğini sağlamak adına bisikletli bir zabıta timi kuruyoruz. Bu timde görevli Bisikletli Zabıtalarımız genelde bisiklet yollarında hizmet verecekler. Gerekli önlem ve müdahaleleri gerçekleştirecekler. İhtiyaç duyulduğunda da araçların giremediği bulvar ve caddelerde, kaldırımlarda gerekli güvenlik müdahalelerini gerçekleştirecekler. Hayırlı olsun” dedi.

bisikletli_zabita_timi3