BAKANLIK AÇIKLADI
Ticaret Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından berber, kuaför ve güzellik salonlarının çalışma saatlerine ilişkin açıklama yayımladı. Bahsi geçen işletmelerde 'haftanın bir günü kapalı olması' uygulamasının ülke genelinde bugün itibarıyla yürürlüğe girdiği belirtildi.

HAFTANIN 1 GÜNÜ
Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:
"Berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin büyük çoğunluğunu barındıran sektör paydaşları tarafından Ticaret Bakanlığımıza iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde Ticaret Bakanlığımızca 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alınmıştır.

VALİLİK BELİRLEYECEK
Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütülmüş olup gelinen noktada bu çalışmalar tamamlanmıştır.

Büyükşehir ekipleri Orhan Gazi’de gece boyu çalıştı Büyükşehir ekipleri Orhan Gazi’de gece boyu çalıştı

YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Ticaret Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır."

Editör: Zhantor Jateey