Bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 46 kuruş indirim geldi. Geçen hafta akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardından bugün benzine indirim geldi.

Benzinin litre fiyatında 46 kuruşluk düşüş oldu. Bugün motorin fiyatında ise bir değişim yaşanmadı. Benzin fiyatı ve mazot litre fiyatı, brent petrol varil fiyatındaki dalgalanmayla birlikte indirim ve zam haberleriyle değişkenlik göstermeye devam ediyor.

Akaryakıt fiyatları da araç sahipleri tarafından merakla takip ediliyor. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre akaryakıta yeni bir indirim daha geliyor. Brent petrolde yaşanan gerileme sonrası akaryakıt fiyatları için peş peşe indirim haberleri geliyor.

Brent petrol tarafında yaşanan düşüşte Fed'in şahin tutumları etkili olurken, bu gece yarısından itibaren (23 Şubat 2023) akaryakıt fiyatları için yeni bir indirim daha bekleniyor.

Peki benzin fiyatı ve mazot litre fiyatı ne kadar olacak?
Salı günü 84,30 dolara kadar yükselen brent petrol varil fiyatı, günü 84,07 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrol varil fiyatı, dün saat 09.44 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,02 azalarak 83,21 dolar oldu.

650x344-benzin-fiyatlari-guncel-28-haziran-2022-akaryakit-mazot-motorin-ve-benzin-fiyati-ne-kadar-oldu-litresi-kac-tl-1656416356613

Bugün benzine gelen 48 kuruşluk indirimin ardından, Motorine de 24 Şubat 2023 Cuma gününden (bu gece yarısı) itibaren 63 kuruşluk indirim bekleniyor. Fiyatlardaki düşüşte, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek dönem para politikasına ilişkin belirsizlikler ve doların değer kazanması etkili oldu. Dünya genelinde güçlenen enflasyon endişeleri merkez bankalarının "şahin politikalarını" ne kadar sürdüreceğine ilişkin soru işaretlerini artırıyor. Uzmanlar, enflasyonist baskıların artmasıyla Fed yetkililerinin sözle yönlendirmelerinde "şahin tutumlarını" sertleştirdiğine dikkati çekerek, Fed'in yarın açıklanacak toplantı tutanaklarının gelecek dönem para politikası adımlarına ilişkin önemli ipuçları vermesinin beklendiğini ifade etti.