YENİDEN DÜŞÜŞ GÖSTERDİ
Brent petrol ve dövizde dalgalanma devam ediyor. Vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Uluslararası piyasalarda güne düşüşle başlayan brent petrolün fiyatı 87,12 dolardan işlem görüyor. Petrol, Çin'in Covid-19 karşıtı kuralları sıkılaştırması ve talep görünümünü zedelemesi nedeniyle Ağustos ayından bu yana en büyük haftalık düşüşün ardından yeniden düşüş gösterdi. Benzine 17 ve 19 Kasım'da iki indirim geldi. Motorinde ise 15 Kasım indirim oldu. Yurttaşlar yeni haftada indirimlerin olup olmayacağını merak ediyor.

KÜRESEL PETROL PİYASALARI
Petrol fiyatlarındaki düşüşte, küresel petrol piyasalarında artan talep endişeleri etkili oldu. Sektör kaynakları, fiyatlardaki seyre göre salı ve çarşamba günleri indirimlerin gündeme gelebileceğini ancak pazartesi günkü piyasa fiyatlarının görülmesi gerektiğini söyledi. Petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle benzinin litre fiyatına 17 Kasım Perşembe günü 77 kuruş ve 19 Kasım Cumartesi günü 75 kuruş indirim geldi. İki indirimle birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 21,19 TL’ye, Ankara’da 21,35 TL’ye, İzmir’de TL’ye 21,36 TL’ye geriledi. Motorine de 15 Kasım Salı günü 1 lira 54 kuruş indirim geldi ve litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 24,79 TL’ye, Ankara’da 24,92 TL’ye, İzmir’de 24,96 TL’ye geriledi.

FİYATLARDA SON DURUM
Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 24.79 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 21.19 liradan satılıyor. Petroldeki düşüşle birlikte 19 Kasım Cumartesi günü benzinin litre fiyatına 75 kuruş indirim yapılmıştı.