Ada Hayat sürecini paylaştı
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Ada Hayat Projesi içerisinde yer alan çalışma ekibi ile birlikte, projenin uygulama alanı olan 18 dönümlük alanda bulunan çok sayıda hak sahibi ile bilgilendirme toplantısında buluştu. Toplantıda herkesle tek tek ilgilenip sohbet eden Başkan Işıksu’ya hak sahiplerinin yoğun ilgisi dikkat çekerken, Başkan Işıksu yaptığı konuşmada, çalışma süreçlerinin tüm ayrıntılarını paylaştı.

baskan_isiksu_hak_sahipleriyle_bulustu2

Yüzde 97,75’lik tarihi mutabakat için teşekkür
Adapazarı’nda kentsel dönüşümde güzel bir örnek ortaya koymak için yola çıktıklarını aktaran Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı, şehrin kalbi, ticaretin merkezi, tüm güzelliklerin bir arada bulunduğu müstesna bir yer ve hepimiz Adapazarı’mızı çok seviyoruz. İlk günden bugüne her aşamada biz dedik ki Adapazarı’mızda hayat var. Bu anlayışla ilmek ilmek, gece gündüz çalışarak projeyi hep birlikte hamdolsun bu aşamalara getirdik. İçerisinde 6 farklı projeyi barındıran dev projemiz Ada Hayat, şehrin projesi, şehir tarihinin projesi, hepimizin umutlarını bünyesinde barındıran, bambaşka bir ruhla geçmişimizden yarınlarımıza uzanan çok kıymetli bir proje hüviyetine kavuştu. Tüm şehrin desteğini almak, projemizin uygulanacağı alandaki hak sahiplerinin yüzde 97,75’lik rekor desteğini almak hem bizim için hem de Adapazarı’mızın yarınları için bir umut ışığı olmuştur. Herkese müteşekkiriz” diye konuştu. 

baskan_isiksu_hak_sahipleriyle_bulustu3

Tahliyeler başladı, belediye taşınıyor, ihaleler geliyor
Ada Hayat Projesi’nde gelinen süreci de paylaşan Başkan Işıksu, “Şehrimizin tüm dinamikleri, müthiş bir birliktelikle yasal hiçbir boşluk bırakmadan hızla çalışıyor, şehrin tarihine hep birlikte imza atıyoruz. Projemiz tüm ayrıntılarıyla tamamlandı. Çalışma planımız takvimine uygun şekilde ilerliyor. Önce Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi’nin bulunduğu binayı yıktık. Çevre Bakanlığımızca Uygulama Alanı ilan edilen 18 dönümlük bölgede şimdi de kalan diğer binalarda, Adapazarı Belediyesi binası, üçgen parseldeki binalar ve Hilmi Kayın İş Merkezi’nde, haziran ayı içerisinde, tahliye işlemlerini tamamlamayı hedefliyoruz. Belediye binasının taşınacağı yeri de belirledik. Bizler de hızlıca belediyemizi yeni yerine taşımak istiyoruz. Bu arada ihale süreci de başlayacak. İmza atmayan yüzde 2,25’lik alandaki dükkân ve ofislerin hak sahiplerine satış ihalesini haziran ayı sonunda ve projemizin yapım ihalesini temmuz ayı başında tamamlamayı hedefliyoruz.  Adapazarı’mız için, Sakarya’mız için tarihi dönüşümü başlatmış olmanın mutluluğu, yaşattığı gurur Ada Hayat Projemizin açılışında da inşaallah çoğalacak. O güzel günde de hep birlikte olacağımızın inancını sizlerle paylaşıyorum. İnanıyoruz ve hep birlikte başarıyoruz. Rabbim mahcup etmesin” ifadelerini kullandı. 

baskan_isiksu_hak_sahipleriyle_bulustu4

baskan_isiksu_hak_sahipleriyle_bulustu5

baskan_isiksu_hak_sahipleriyle_bulustu7

baskan_isiksu_hak_sahipleriyle_bulustu6