MİLLÎ MÜCADELE RUHU
Başkan Alemdar mesajında, “15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. O karanlık gecede kahraman milletimiz, Millî mücadele ruhunu aynı kararlılıkla yansıtarak işgalcilerin üstesinden gelmeyi başarmış, tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıkıldığının dersini vermiştir. Bundan 7 yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimini, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu, halkımızın ve halkına silah doğrultmayı reddeden askerin direnişiyle kazandık” dedi.

Vali Karadeniz'den Öğütlü'ye ziyaret Vali Karadeniz'den Öğütlü'ye ziyaret

PROGRAMA DAVET
Yusuf Alemdar, “Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhuriyetimize, demokrasimize ve tüm bu kazanımlara canımız pahasına sahip çıktık. Tek yürek ve tek bilek olarak darbecilere karşı yürüttüğümüz destansı direnişle dosta ve düşmana Türkiye'nin asla esir edilemeyeceğini, Türk milletine asla diz çöktürülemeyeceğini gösterdik. Hain darbe girişiminin 7. Yılında tüm Aziz Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Cumartesi günüSerdivan Sapak Camiinde saat 13.30’da yapılacak olan etkinliklere tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.

KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ VE MEVLİD-İ ŞERİF
Serdivan Belediyesi ve Serdivan İlçe Müftülüğü Hendek tarafından organize edilen program, 15 Temmuz Cumartesi günü Serdivan Sapak Camii'nde öğle namazını müteakiben başlayacak olup, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif ile devam edeceği kaydedildi.

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, İstanbul Büyük Çamlıca Camii İmam Hatipleri Yunus Balcıoğlu ve Kerim Öztürk, Serdivan Abdülhamit Camii Müezzini Ahmet Gencer ve Türk Din Musikisi Ses Sanatçısı Ahmet Musa Bala’nın konuk olduğu programa tüm vatandaşların davetli olduğu bildirildi.