AK Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı görevinden seçim öncesi istifa eden Erkut Aşoğlu, neden istifa ettiğini sosyal medya hesabından açıkladı.

SEÇİM ANALİZİ
Seçimle ilgili analizler de paylaşan Aşoğlu, “Seçim bitti, Bayram bitti. Artık rahat rahat analiz yapabiliriz. Önce ittifakın kaybettiği İlçelerden başlayalım. 2015 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin Sakarya ile Türkiye oy oranları arasında 18 puan fark varken, 2023 de yüzde 11,74 e geriledi. Son 2 Milletvekili seçiminde tam 20 puan oy düşüşü olmuş" dedi.

"ARTIK BUNALDIM!"
İstifa sebeplerini de açıklayan Aşoğlu, "Niçin istifa ettiğim hep soruluyor, seçim öncesi cevaplayamadım. Bugünleri gördüğüm için, durdurmaya da yetkim yetmediği için başka yapacak şey kalmamıştı. İnsan yetki ve sorumluluğun dengeli olmadığı, davulun sırtında, tokmağın başkasında olduğu makamlarda durmamalı. İşten, hizmet etmekten değil, başkalarının yaptığı hataların hesabını teşkilatlara-millete vermekten bunaldım" ifadelerine yer verdi.

Bakan Yardımcısı Boyraz Sakarya’da Bakan Yardımcısı Boyraz Sakarya’da

"ALBÜM YAPMIŞLAR!"
Aşoğlu, isim vermeden belediye başkan adayına da seslenerek, "Sayın Başkan adayı, ne oldu, hani AK Parti'nin oyları babanın tapulu malıydı. Ayrıca banane senin ne zıkkım içtiğinden, ulu-orta içme dedik, bir de faturasını millete ödetme dedik. Zamanı gelince sen de, sana kefil olan da bakalım nasıl hesap vereceksiniz ? 'Sayın' Başkan adayı, sağda solda mağdur edebiyatı yapıp, adımı da anıp bana iftira attılar diyorsun, senin için GM'e çeyrek belge dahi sunmadım, olmadığımdan değil, kendime yakıştırmadığımdan. Ama mahremine kadar giren arkadaşların albümünü yapmış zaten" diye konuştu.

"UMUTLARIMIZI YOK ETMEYİN"
Yerel seçimin sonuçlarının da ekonomiye bağlanmaması gerektiğini belirten Aşoğlu, "Kimse yerel seçimin sonuçlarını sadece ekonomiye atmasın. Türkiye'de kişi başına düşen milli gelir, 2023 seçimlerimde 53 bin dolar mıydı da şimdi 13bin dolara düştü. Evet ciddi sıkıntılarımız var, ama unutmayın bu millet 3.600 iken iktidar yaptı, 11 bin dolar iken yüzde 50 rekor ile destek verdi. Millete dayatmayı bırakın, hem de Recep Tayyip Erdoğan adına. Umutlarımızı yok etmeyin" ifadelerine yer verdi.