İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesi Kavaklı Mahallesi'nde bulunan AFAD Ana Lojistik deposunda inceleme yapıp koordinatör Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'dan bilgi aldı. 
Şehirdeki bütün yardımların geldiği, toplandığı ve dağıtıldığı lojistik depoda açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Burada 400’e yakın arkadaşımız çalışıyor. Herkes seferber. Öncelikle bu çalışmayı yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Aynı zamanda ihtiyaçlar durmuyor. Özellikle geçici yaşam merkezlerine geçince elbette ki buradan istiflenen yardımlar depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Ancak ihtiyaçlar var. Deprem bölgelerine dönüşler de başladı. Gerek çadır talepleri ve günlük verdiğimiz yemekler sürekli artıyor" diye konuştu.
suleyman_soylu3
"Birinci talep kuru gıda kolisi"
İhtiyaçların her geçen gün arttığının altını çizen Bakan Soylu, "Vatandaşlarımızın yardımlara seferberlik halinde ilk gün ki gibi devam etmeleri en büyük muradımızdır. En büyük temennimiz, en büyük talebimizdir. Birinci talep altını çizerek söylüyorum kuru gıda kolisidir. İkinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir. Bütün bunlar önümüzdeki sürecin en temel ihtiyacı olarak değerlendirilmektedir. Üçüncü ihtiyaç bahar geldi, yaz geliyor, özellikle evlerini barklarını bırakan vatandaşlarımızın, çocukların özellikle bahar ve yazlık kıyafete ihtiyaç var. Rica ediyoruz ikinci el giysiyi vatandaşlarımız buralara göndermesinler" diye konuştu.
 suleyman_soylu2-1

suleyman_soylu4