15 Eylül tarihinde Serdivan ilçesi Arabacıalanı Mahallesi'nde bulunan AVM önünde meydana gelen olayda, iki grup arasında kavga çıkmış, silahla vurulan Yaşar Metin hayatını kaybetmiş ve T.T ile UN.K. isimli 2 kişi de yaralanmıştı.

Terör örgütlerinin ülkemizin huzurunu  bozmasına izin verilmeyecektir Terör örgütlerinin ülkemizin huzurunu bozmasına izin verilmeyecektir

avm_cinayetinde_yeni_gelisme1 (3)
Olaya karıştığı tespit edilen E.D. (29) ve S.K. (18), A.A. ve S.B. polis ekiplerince yakalanmış ve sevk edildikleri mahkemece tutuklanmışlardı. Olayı gerçekleştirdiği düşünülen cinayet şüphelisi Y.E.B. ise yakalanamamıştı.

avm_cinayetinde_yeni_gelisme1 (2)
Polis ekipleri şüphelinin kaçak yollarla Gürcistan’a girdiğini belirledi. Şüpheli, kaçak yollarla girdiği ülkede Gürcistan polisi tarafından yakalanarak tutuklandı. Gürcistan'da tutuklanan Y.E.B.'nin kaçmasına yardımcı olan 3 kişi de Türkiye’de polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

avm_cinayetinde_yeni_gelisme1 (1)
Öte yandan 3 kişinin sorgusuna Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde devam ettiği öğrenildi.