Açılış konuşmasını yapan Başkan İsmail Karakullukçu; ilçenin dört bir yanında çalışmaların devam ettiğini söyledi. Karakullukçu, “Gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son günlerde ülkemizin çeşitli yerlerinde yoğun yağışlar sonrası sel felaketleri, su baskınları yaşandı. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Belediye olarak yağmur suyu kanal çalışmalarımıza bu süreçte ağırlık verdik. Fatih Mahallesinde Gödemen mevkii dediğimiz yeni yerleşim bölgesinde yaklaşık 1200 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştirdik. Burada hem bölgenin yağmur suyu sorununu çözdük, hem de biliyorsunuz hal binasına giden alt geçitte aşırı yağışlarda oluşan su baskınlarının önüne geçtik.  Çalışmalarımızı tamamladık ilçemiz halkına hayırlı olsun” dedi.
Toyota Hastanesinde çalışmalarnın tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Karakullukçu, “Toyota Hastanesi ilçemize geri dönüyor. Biliyorsunuz ki süreç biraz uzamıştı. Ancak şuan için mevcut binanın onarımı ve arka tarafındanki yeni bina tamamen bitti. Yan tarafta yeni poliklinik binaları yapılıyor. Onlar da tamamlanmak üzere.  100 yataklı olarak hastanemiz hizmete girecek. İlçemizin ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılayacak. Biz belediye olarak çevre düzenlemesini, yağmur suyu hatlarını yapıyoruz. Çok yakında hizmete girerek ilçemize ve Sakarya'mıza en güzel şekilde hizmet vermeye başlayacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.
arifiye_meclis3-1
SÜNNET ŞÖLENİ GERİ DÖNÜYOR
Geleneksel olarak yapılan ancak pandemi nedeniyle ara verilen sünnet şölenin de yeniden yapılacağının müjdesini veren Başkan Karakullukçu, “Geleneksel hale gelen sünnet şölenine pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kalmıştık. Pandeminin bitmesiyle bu sene yeniden düzenliyoruz. Kayıtları tamamladık. 5 Ağustos tarihinde şöleni gerçekleştireceğiz” dedi.

arifiye_meclis2
Başkan Karakullukçu’nun ardından gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi Feridun Adıyaman, Fatih Mahallesindeki sağlık ocağının durumunu sordu. Başkan Karakullukçu, müteahhidin sözleşmedeki tüm süresini kullandıktan sonra sözleşmeyi feshettiğini, dolayısıyla yeni ihale hazırlıklarında bir gecikme olduğunu söyleyerek,  yeni ihale çalışmalarının başladığını dile getirdi.
Meclis’te 9 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.