Arifiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Salonunda Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Karakullukçu; “Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şehrimizin marka değeri, Anadolu’nun Güneşi Sakaryaspor’umuz 11 yıl aradan sonra TFF 2. Lig’de şampiyon olarak TFF 1. Lige çıktı. Aynı şekilde Sapanca Gençlikspor Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e çıkmıştır. İki takımımızı da şampiyonluklarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum“ dedi.

arifiye_mayis_meclis_toplantisi1
GÖLYA TABİAT PARKI HAYVANAT BAHÇESİ RUHSATINI ALDI
Karaaptiler Mahallesi'nde 400 dönümlük alanda, doğal bir yaşam alanı inşaa ettiklerini belirten Başkan Karakullukçu; “İlçemize yeni bir doğal yaşam alanı daha kazandırdık. Karaaptiler Mahallemizde 400 dönümlük alanda içerisinde balık tutma alanları, yürüyüş yolları, düğün salonu, mangal alanları, spor alanları, hediyelik eşya standı, restroran ve cafealanının dışında hayvanat bahçesi kurmayla ilgili bir çalışmamız vardı. Şehrimizin ve ilçemizin bir hayvanat bahçesine ihtiyacı vardı. Bu projeyi hayata geçirmek te bize nasip oldu. Gölya Tabiat Parkı'nda şu anda 30 türden 500 hayvan bulunuyor. Parkımızdaki 240 dönümlük gölün içerisinde turna, sazan, kızılkanat, karabalık gibi birçok balık türü bulunuyor. Göl, aynı zamanda birçok göçmen kuşa da ev sahipliği yapıyor. En kısa zamanda, parkımızdaki hayvan türü ve sayılarını da artıracağız. Gölya Tabiat Parkı, gerçekten vatandaşlarımızın gezmesi ve görmesi gereken muhteşem bir doğal yaşam alanı. Bu alanı oluştururken özellikle alanın doğallığını bozmamaya çalıştık. Bunu da gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Hayvanat bahçesi projemizi gerçekleştirirken bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyor, Vatandaşlarımızı Gölya Tabiat Parkımıza davet ediyorum“ ifadelerini kullandı.

Meclis gündeminde olan 10 madde görüşülerek karara bağlandı.