Arifiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen toplu sünnet organizasyonu bu yıl 170 çocuğun sünnet edilmesiyle gerçekleşti.

arifiye_belediyesi_toplu_sunnet_toreni (2)
"Çocuklar bizim geleceğimiz"
Toplu sünnet organizasyonunun ardından açıklamalarda bulunan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu; “Bugün burada bir anne ve bir baba en anlamlı günlerden birini yaşıyorlar. Çocuklar bizim geleceğimiz, canlarımız, yarınlarımız. Biz, onların geleceği için varız. Onların geleceğini en iyi şekilde hazırlamak için varız. Değerli anneler; özellikle çocukları yetiştirecek olan, yönlendirecek olan sizlersiniz. Sizlere Allah’ın emaneti olan çocuklar bizlere emanettir. Dolayısıyla, onların vatan, millet sevgisiyle en iyi şekilde yetişmesi ve gelişmesi için birlikte çaba göstereceğiz" diye konuştu. 

arifiye_belediyesi_toplu_sunnet_toreni (1)
Şölen iptal edildi
Başkan Karakullukçu; "Bu yıl toplu sünnet organizasyonumuzun 8'incisini gerçekleştirdik. Ülkemizdeki Covid-19 pandemisinedeniyle, iki yıldan bu yana askıya almış olduğumuz etkinliğimizi bu sene yeniden gerçekleştirdik. Fakat etkinliğimizde bu sene bir değişikliğe giderek, artan Covid-19 vakaları sebebiyle şölenimizi iptal ettik. Bunun yerine çocuklarımızın sünnetlerinden sonra onları motive etmek amacıyla sünnet kıyafeti ve kol saati, ev ziyaretlerinde kullanılmak üzere de bir takım hediyelerimiz oldu. Erkekliğe ilk adımını atan 170 çocuğumuzu tebrik ediyor, ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

arifiye_belediyesi_toplu_sunnet_toreni (3)