Açılış konuşmasını yapan Başkan Karakullukçu; “Haziran ayı Olağan Meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Son günlerde şehit sayılarımız biraz arttı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekânları cennet olsun İnşallah” dedi.

Başkan Karakullukçu Sıfır Atık Belgesini alan ilk belediye olduklarını söyleyerek, “Sakarya’nın ilk Sıfır Atık Belgesini aldık. Sıfır atık konusunu önemsiyoruz. İlçe genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bazı eksiklerimiz var, onları da zamanla tamamlayacağız. Başta Temizlik İşleri Müdürümüz ve personelimiz olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

arifiye_meclis3

Gündem dışı söz alan Büyük Birlik Partisi Meclis Üyesi Ahmet Acar, yaz spor okullarının açılmasıyla birlikte spor kompleksini kullanan çocukların herhangi bir tehlikeli durumla karşılaşmaması için, tesiste ve spor aletlerinde gerekli bakım onarım çalışmalarının yapılmasını talep etti. Başkan Karakullukçu, spor kompleksinde ve spor aletlerinde bakım ve onarım çalışmalarının en kısa sürede başlatılacağını belirtti.

Meclis’te 4  gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.