Arifiye Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Arifiye Belediyesi Seyfettin Kubilay Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında yapıldı.

Meclis toplantısında konuşan Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hizmet dolu bir yılı daha geride bıraktık. 2023 yılının ilçemize, şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

arifiye_belediyesi_yilin_ilk_meclis_toplantisini_yapti (2)
"2023 YILI ARİFİYE İÇİN ASFALT YILI OLACAK"
Seçim beyannamemizde vatandaşımıza verdiğimiz sözlerden biri olan asfalt şantiyesini ilçemize kazandırdık. Şantiyenin kurulumunun tamamlanmasının ardından asfalt sezonun sonu olmasına rağmen,aciliyeti bulunan sokaklarımızda hemen sıcak asfalt çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda, Neviye Mahallesinde Toprak Sokak, Atlas Sokak ve Meriç Sokak’ta sıcak asfalt çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki yaz, asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte ilçemizde büyük bir asfalt çalışması başlatıp, birçok mahallemizin ihtiyacını karşılacağız.

arifiye_belediyesi_yilin_ilk_meclis_toplantisini_yapti (1)
ESKİ ORTAOKUL ALANI MEYDAN OLARAK DÜZENLENİYOR
Göreve geldiğimizde, Arifiyemizin bir meydanı bulunmuyordu. Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Arifiye Meydanını ilçemize kazandırdık. Daha öncesinde meydanı olmayan ilçemize, şimdi yeni meydanlar kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eski Ortaokul alanında yeni bir düzenlemeye giderek Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemize yeni bir meydan daha kazandırıyoruz. İçerisinde oturma alanları, çocuk oyun grupları, basketbol sahası ve yürüme yolları bulunan meydanın hemen yanında 50 araçlık otopark alanı da inşa ediyoruz. Bu düzenlemeler kapsamında, Büyükşehir Belediyemiz yürüme yollarını yaparak bizlere destek veriyor. Desteklerinden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

arifiye_belediyesi_yilin_ilk_meclis_toplantisini_yapti (3)
Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediyesi Meclis Üyesi Feridun Adıyaman ise tüm vatandaşların yeni yılını kutlayarak ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi. Öte yandan Adıyaman, Neviye Mahallesi Büyükdere Mevkiin’de bulunan Camii’nin şadırvanın onarılmasını talep etti. 

Meclis’te 11 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.