Edinilen bilgilere göre Geyve ilçesi Gazi Süleymanpaşa Mahallesi Umurbey Caddesi'nde meydana gelen olayda, R.G.’ye ait 54 SH 938 plakalı otomobil hatalı park yaparak yolu kapattı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (4)
Aracın yolu kapatmasının ardından bölgeye gelen 54 AFJ 115 plakalı farkı bir otomobil sürücüsü ise korna çalarak yolun açılmasını istedi. Yolun bir süre açılmaması üzerine, yolu kapatan aracı sollamak isteyen 54 AFJ 115 plakalı otomobil karşı istikametten gelen 54 YF 772 plakalı otomobil ile çarpıştı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (1)
Yaşanan kaza sonrasında çevredeki vatandaşlar ise hatalı park yaparak yolu kapatan 54 SH 938 plakalı otomobil sürücüsü R.G.’ye tepki gösterdi.

araciyla_kahvehaneye_daldi (5)
Bu esnada panikleyen sürücü R.G.’nin kontrolünden çıkan otomobil, kahvehane önünde oturan vatandaşların arasına dalarken, kaza sonrasında sürücü R.G. olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (6)
Adeta can pazarının yaşandığı olayın ardından bölgeye çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Kazada; H.S., E.Y., A.Ö. H.T., A.G., M.A. ve İ.D. olmak üzere toplam 7 kişi yaralanırken, yaralılar bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerince Geyve Devlet Hastanesine kaldırıldı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (3)
Durumu ağır olduğu öğrenilen 4 yaralı ise buradaki müdahaleleri sonrası Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Öte yandan kaza sonrası olay yerinden kaçan sürücü R.G.'nin ise bir süre sonra karakola teslim olduğu öğrenilirken, polis konu ile ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

araciyla_kahvehaneye_daldi (2)