Olay, geçtiğimiz günlerde Adapazarı ilçesinin en işlek bölgelerinden biri olan Dar Sokak'ta yaşandı. Müşteri gibi dükkana gelen anne ile küçük yaştaki kızının organize şekilde çanta hırsızlığı kameralara yansıdı. Dükkan işletmecisinin diğer müşterilerle ilgilenmesini fırsat bilen ikili, paketlenen çantayı kaşla göz arasında alarak gözden kayboldu.
Yaşanan hırsızlık anı ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüleri izleyen işletmeci Onur Baycan, maddi zararının yanı sıra küçük yaştaki bir kızın böyle bir işe alet edilmesinden üzüntü duyduğunu söyledi. 
Dükkanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ise kadının hırsızlık için kızı ile sürekli göz temasında olduğu görüldü. Kadının, paketlenen çantanın parasını vermek için cüzdanını açtığı ve dükkan sahibinin arkasını döndüğü esnada para vermeden kızı ile birlikte dükkandan uzaklaştıkları anlar görüntülere yansıdı. Dükkan sahibinin şikayeti üzerine güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, olayla ilgili  çalışma başlattı.
canta_hirsizligi2
“Küçük kıza üzüldüm"
Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekiplerine, aynı şüpheliler için daha önceden de birçok şikayetin geldiğini dile getiren Onur Baycan, “Arka taraftan çanta getirdim, tezgahın üzerine poşete koydum ve arkamı döndüğüm anda anne ile kızı koordineli bir şekilde çantayı alıp gidiyor. Güvenlik kamerası kayıtlarını izlediğimde zaten bayağı profesyonel olduklarını düşündük. Maddi kaybımız 300 lira ondan yana problem yok ama küçük kızın bu şekilde yetiştirilmesine üzüldüm. Polis karakoluna bu konuyla alakalı gerekli şikayetimizi yaptık. Onlar da güvenlik kamera kayıtlarını incelediler ve bu şahıslarla alakalı daha öncesinde de birçok şikayet geldiğini belirttiler” dedi.

canta_hirsizligi3

Virajı alamayan tır devrildi! Virajı alamayan tır devrildi!

canta_hirsizligi4

canta_hirsizligi5