Son olarak Yaşlı Yaşam Evleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların 7/24 yanında olacaklarını belirtti. Alemdar ayrıca ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde çalışarak yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlara evde bakım hizmeti, ev temizliği ve sağlık desteği sunulacağını ifade etti.
Yasli Yasam Evleri2
“Yaşlılarımıza yalnız olmadıklarını hissettireceğiz”
Başkan Adayı Alemdar, “Yola çıkarken kimsesizlerin kimi olacağız dedik. Sosyal ve duyarlı belediyecilik vizyonuyla hareket ediyoruz. Yeni dönemde inşallah Yaşlı Yaşam Evleri’yle, onlara yalnız olmadıklarını hissettireceğiz. Bununla birlikte ilçe belediyelerimizle koordine içinde yaşlı ve yalnız yaşayan hemşehrilerimize evde bakım hizmeti, ev temizliği ve sağlık desteği sunacağız” dedi.
Yasli Yasam Evleri5
“En yakın dostları olacağız”
Alemdar, “Tabi asıl işimiz bu evleri inşa ettikten sonra başlıyor. Bizim Yaşlı Yaşam Evleri projemizi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, vatandaşımızın sürekli yanında olmamızdır. Tabiri caizse 7/24 onları yalnız bırakmayacağız. Çeşitli aktiviteler düzenleyerek her daim morallerini yüksek tutacağız. Eski dostlarıyla buluşmaları için gerekli hizmeti sunacağız. Ekonomik olarak her türlü imkâna sahipsinizdir ama insanın her zaman bir dosta ihtiyacı vardır. Bizler bu noktada da devreye gireceğiz, yeri geldiğinde en yakın dostları biz olacak, alanında uzman arkadaşlarımızla psikolojik destek sağlayacağız” diye konuştu. 

Yasli Yasam Evleri3

Akyazı Belediyesi'nde atamalar! Akyazı Belediyesi'nde atamalar!

Yasli Yasam Evleri6