Akyazı Devlet Hastanesinde Kardiyoloji ve Cildiye yok! Göz ve Ortopedi geçici görevlendirmeyle haftanın belli günleri hizmet veriyor. Diş ve Dâhiliye uzmanı yetersiz. İlçe sakinleri ise doktor sıkıntısına çözüm bulunmasını istiyor.

Haylaz kedi elbiseyi kaptı kaçtı Haylaz kedi elbiseyi kaptı kaçtı

Akyazı Devlet Hastanesine bir türlü kardiyolog atanamaması, vatandaşı çileden çıkardı. İlçe hastanesinde kalp doktoru ve cildiye bulunmadığından hizmet alınamadığını ifade eden vatandaşlar, Göz doktorunun sadece Salı günleri, Ortopedi uzmanının ise Pazartesi ve Cuma günleri hizmet verdiğini dile getirerek, sıkıntının giderek büyüdüğüne dikkat çekti. 
Vatandaşlar, “Dâhiliye polikliniğinde 3 doktor hizmet veriyordu, biri istifa etti.  Dahiliye uzmanının tayini çıktı. Hastanede doktor sıkıntısı yaşanıyor. İlçe nüfusunun yüksek olması nedeniyle de bu durum hastanede aşırı yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Bazı vatandaşlar, tedavilerine başka hastanelerde devam ediyor. İmkânı olmayan vatandaş ne yapsın?” diyerek duruma tepki gösterdiler. Akyazılılar, doktor sıkıntısının bir an önce çözülmesini istediklerini dile getirdiler.
Vatandaşlardan bazıları ayrıca, konuyla ilgili olarak CİMER'e başvuru yapılarak sorunun iletilmesiyle ilgili ortak hareket edilmesi çağrısında bulundu.