Öğrencilerden anlamlı program Öğrencilerden anlamlı program

Akıllı sistem ilk olarak Sakarya Demokrasi Meydanı, Çark Caddesi, Adapazarı Çevre Yolu, Kampüs Caddesi, Orhan Gazi Caddesi, Karaağaç Bulvarı, Serdivan 2. Cadde ve Karaman Yolu gibi toplu taşımanın yoğun olarak kullanıldığı noktalarda hizmete alındı. 

akilli_durak2

Anlık bilgiler LED ekranlarda
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, akıllı durakların 22 lokasyonda devreye alındı belirtildi. Çalışma ilerleyen süreçte ise Sakarya’nın tüm güzergahlarında uygulanacak. Akıllı duraklardaki LED ekranlarda yolcular, otobüslerin mesafesini, tahmini durağa ulaşma sürelerini anlık olarak görebiliyorlar. Sistem ayrıca, ekranlardan ilgili lokasyonlarda kullanılabilecek hatları numaralarıyla birlikte gösteriyor. Akıllı duraklar yolcuların mobil uygulama ve internet sayfasını kullanmadan otobüsler hakkında bilgi almasını sağlıyor. 

akilli_durak3

Ulaşımda maksimum memnuniyet
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’nın ulaşım altyapısını güçlendirmek, teknolojinin son ürünlerini kullanarak vatandaşlara en kaliteli hizmeti sağlamak adına çalışıyoruz. Devreye aldığımız akıllı duraklar sayesinde yolcuların araçlar ve güzergâh hakkında bilgi almasını sağladık. Telefon uygulaması veya internet sayfasına erişim erişim sağlamak zorunda kalmadan duraklardaki LED ekranlardan kolayca bilgi alınmasını sağlayan akıllı duraklarımızı birçok noktada devreye aldık. Çalışma ilk etapta 22 durakta uygulandı. Yakında şehir genelinde hizmete başlayacak. Ulaşımda maksimum memnuniyet için üretmeye, mesai harcamaya devam ediyoruz” denildi. 

akilli_durak4