"ÇOK SIKINTI ÇEKİYORLAR"
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurul’da gündem dışı konuşmaların ardından, grup başkanvekilleri söz alarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, elektrik faturalarının yüksek geldiğini gündeme taşıyarak, “Vatandaş bu elektrik faturalarının altında eziliyor. Özellikle esnafımız çok sıkıntıda yani Türkiye bugüne kadar elektrik faturasını yatıramadığı için, ödeyemediği için kepenk kapatan esnaf görmemişti; sağ olsun AK Parti memlekete bunu da gösterdi. Aynı zamanda, tabii, vatandaş da normal hane halkları da bu konuda çok sıkıntı çekiyorlar” dedi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR AÇIKLAMASI
AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, muhalefet parti sözcülerinin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili eleştirilerine yanıt vererek,EYT düzenlemesinde teknik konular üzerinde çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Sözleşmeli personelin kadroya alınması teklifimizi de en yakın zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisine getirmiş olacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimizin beklentilerine cevap vermeye, insanımızın refahını yükseltecek adımları atmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

YASAMA FAALİYETLERİNE ARA VERECEK
AK Parti’nin kabul edilen grup önerisine göre; gündemin ön sıralarına alınan tekliflerin 20, 21, 22 ve 23 Aralık günü tamamlanması, bu tekliflerin tamamlanması halinde, TBMM’nin 27, 28 ve 29 Aralık 2022 Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri toplanmaması şeklindeki önerileri kabul edildi. Bu karara göre; TBMM 26 Aralık Pazartesi’nden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine ara verecek. Grup önerilerinin ardından, Genel Kurul’da, ‘Elektrik Piyasası Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine başlandı.