KOMİSYON GÖRÜŞMELERİ
AK Parti'de milletvekili aday listelerinin belirlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. 13 Mart'ta başlayan aday adaylığı başvuru süreci 23 Mart'ta sona erdi. 6 bin 25 aday adayı için temayül yoklamasının ardından sıra komisyon görüşmelerine geldi.

İYİ Parti’de Dikbayır tepkisi İYİ Parti’de Dikbayır tepkisi

BUGÜN BAŞLAYACAK
AK Parti'de, Merkez Yürütme Kurulu ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyelerinin yer aldığı alt komisyonun çalışmaları başlıyor. Milletvekili aday adayları ile yüz yüze mülakat yapılacak. AK Parti aday listelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst komisyon son şeklini verecek. Üst komisyon, çalışmalarına 2 Nisan'da başlayacak. Listeler, 9 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na sunulacak. 11 Nisan’da da milletvekili aday tanıtım toplantısı yapılacak.

11 NİSAN'DA AÇIKLANACAK
AK Parti'nin seçim beyannamesi için de geri sayım başladı. Edinilen bilgiye göre; beyanname 11 Nisan'da aday tanıtım toplantısı ile açıklanacak. Yeniden revize edilen beyannamenin ilk ve en önemli başlığı ise deprem olacak. Beyannamede en çok önem verilen başlıklardan bir diğeri de ekonomi. AK Parti kurmayları, ekonomi başlığı üzerinde çalışıyor. Ekonomide atılacak yeni adımlar beyannamede tek tek anlatılacak.

MHP'DE SEÇİM MESAİSİ
MHP'de ise aday adaylık başvuruları 21 Mart'ta sona erdi. Başvurusu kabul edilen bin 894 aday adayının belgeleri tek tek inceleniyor. Aday adaylarının adli sicil kaydına, özgeçmişlerine ve öğrenim durumlarına bakılıyor. MHP'de milletvekili aday listeleri merkezi yoklama ile belirlenecek. Çalışmalar tamamlandıktan sonra sonuçlar Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye sunulacak.