ORTAK METİNLE İSTİFA ETTİLER!
2024 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde AK Parti'de Belediye Başkan aday adayı olmak isteyen ilçe başkanlarından resmi istifa açıklamaları gelmeye başladı. AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı için ismi geçen ilçe başkanlarından olan Taraklı İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı, AK Parti Kaynarca İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu ve AK Parti Karapürçek İlçe Başkanı Ümit Bodur istifa etti.

Ortak bir açıklama metni ile istifa eden başkanlar, "AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince ilçemizde taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz. Tüm AK Parti ailesine ve ilçe halkımıza saygılarımla..." ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ÇALIŞKAN DA İSTİFA ETTİ
Öte yandan AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan da istifa ettiğini duyurdu. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışan 2021 yılında üstlendiği görevinden, yaş haddi sebebiyle istifa ettiğini duyurdu.

Çalışkan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevim süresince Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' ın liderliğinde AK Parti ailemizin siyaset anlayışına göre hareket ederek 2021 yılında üstlendiğim görevi layıkıyla yerine getirmek için büyük gayret ve özen gösterdim. Teslim aldığım bu görevi yaş haddinden dolayı devretme vaktim geldi. Bu nedenle Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden müsaademi istemiş bulunmaktayım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü

"AK GENÇLİK BİR KARDEŞLİK HAREKETİDİR"
Gençliğimizin en güzel yıllarını geçirdiğimiz AK Parti ailemizin çeşitli kademelerinde görev alarak Cumhurbaşkanımızın biz gençlere inancını boşa çıkarmamak adına çalıştım. İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine geldiğim süre içerisinde ilçelerimizi, mahallelerimizi gezerek genç kardeşlerimizin gönüllerine dokunduk. Her gittiğimiz yerde bir dost kazandık. Birlikte başarılı programlar gerçekleştirdik. En güzeli de 2023 seçimlerinde Türkiye Yüzyılı'nın kapılarını hep birlikte araladık. Şimdi bu kutlu davanın bayrağını yeni bir arkadaşımıza devretmenin vakti geldi. 

"BİR VEFA HAREKETİDİR"
Bu duygu ve düşüncelerimle çıkmış olduğum bu yolda benden desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımda olup bana güç veren ailem ve eşime, Genel Başkan Yardımcımız Seçim İşleri Başkanımız Sn. Ali İhsan Yavuz'a, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Sn. Eyyüp Kadir İnan'a, Önceki Dönem Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Sn. Ahmet Büyükgümüş'e, İl Başkanımız Sn. Yunus Tever'e, Milletvekilimiz Sn. Lütfi Bayraktar'a, Milletvekilimiz Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek'e, Milletvekilimiz Sn. Ali İnci'ye, Milletvekilimiz Sn. Ertuğrul Kocacık'a, Milletvekilimiz Sn. Murat Kaya' ya, Geçmiş Dönem Milletvekilimiz Sn. Recep Uncuoğlu'a, Geçmiş Dönem Milletvekilimiz Sn. Kenan Sofuoğlu'na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce'ye, İl Kadın Kolları Başkanımız Sn. Yasemin Turan'a, İlçe Başkanlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza ve İlçe Kadın Kolları Başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Bir diğer teşekkürü de her daim yanımda olan gece gündüz demeden benimle birlikte çalışan AK Gençlik Sakarya aileme, İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımıza ve yönetimlerine, Mahalle Başkanlarımıza ve genç kardeşlerime olacak. Her birinize emekleriniz için şükranlarımı sunuyorum. AK Gençlik bir vefa hareketidir. AK Gençlik bir kardeşlik hareketidir."

YENİ BAŞKAN KİM OLACAK!
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan'ın yaş haddinden dolayı istifa etmesinin ardından gözler yerine gelecek yeni isme çevrildi. Gençlik Kolları Başkanı seçiminin ise çekişmeli olacağı ön görüldü.