AK PARTİ SAPANCA’DAN SASKİ ZİYARETİ

E-imza’dan sonra E-mühür geliyor E-imza’dan sonra E-mühür geliyor

Gündemi bir süredir meşgul eden Sapanca’daki bungalov turizm tesis ve işletmelerine yönelik SASKİ tarafından uygulanan kaçak su kullanım tespit çalışmaları ve kesim işlemlerine ilişkin AK Parti Sapanca İlçe Başkanlığı tarafından SASKİ Genel Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete ilişkin yapılan açıklamaya göre sahada sadece tespit çalışması yapılacağı ve işletmelere eksik evrakları tamamlaması ve SASKİ'ye başvuruda bulunmaları için süre tanınacağı ifade edildi.

“KAÇAK SU KULLANIM KESİM İŞLEMLERİNİ KONUŞTUK”

AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Başoğlu’nun yazılı olarak yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “AK Parti Sapanca İlçe Başkanlığı olarak bugün, SASKİ Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. SASKİ yönetimi ile yapılan görüşmede son günlerde ilçemizde gelişen bungalov turizm tesis ve işletmelerine yönelik SASKİ tarafından uygulanan kaçak su kullanım kesim işlemlerini konuştuk. Bilinmesini isteriz ki ilk günden itibaren bu konuda hiçbir hemşehrimizin ve işletmecimizin mağdur olmaması için bizler de siyasetin bir gereği olarak sorumluluk alarak gerekli girişimlerde bulunmuş olduk.

KAÇAK SU KULLANIMI TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Gerçekleştirdiğimiz görüşmede SASKİ’nin kayıp kaçak ile ilgili sadece tespit çalışmalarının sahada devam ettireceği ve bu süreç içerisinde uygun işletmelerin gerekli evraklarını tamamlayarak SASKİ’ye abone olmak için başvuruda bulunmaları gerektiği ifade edilmiştir. Turizm; bizim ilçemiz için vazgeçilmez bir geçim kaynağıdır. Sapanca gölünün içme suyu kaynağı olması bilinciyle de işletmelerin gerekli hassasiyeti göstererek yasal süreçlerini bu süre zarfında tamamlayacağını umuyoruz.”

Editör: Zhantor Jateey