SAMİMİ VE TUTARLI

Sakarya’daki açıklamanın adresi Ak Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı önü, Kent Meydanı’ydı. Sakarya Filistin Gönüllüleri adına açıklama yapan Mücahid Gacal, Ak Parti Hükümeti’ni Filistin konusunda samimi ve tutarlı olmaya davet etti. Ticari kısıtlama kararının sınırlı ve belirsiz bir içeriğe sahip olduğunu kaydeden Gacal, “Kısıtlama Yetmez, Ambargo Gerek” ifadesini kullandı.

Eylemm (8)

İSRAİL’İN KALKANI

Gacal, İncirlik ve Kürecik ile ilgili olarak da şunları dile getirdi: “İncirlik’te Ortadoğu’daki emperyalist askeri hareketlilik hava yoluyla organize ediliyor. 2012 yılından bu yana faaliyet gösteren Kürecik NATO Radarı ise, İsrail’in kalkanı olarak çalışmaktadır. Bunu bizzat, önceki NATO Genel Sekreteri söylemiştir.

Tarlalarında tohumları toprakla buluşturuyor Tarlalarında tohumları toprakla buluşturuyor

Eylemm (7)

GARANTİSİ OLABİLİR Mİ?

Kürecik’teki erken ihbar ve tespit radarı aldığı bilgileri NATO ile paylaşmakta, Almanya’daki Ramstein Üssü’ne veri ulaştırmaktadır. İsrail’in şu an dünyadaki en önemli müttefiki ABD, dolayısıyla NATO, Kürecik Radar Üssünü 2012’de kurmuş ve hâlâ yönetiminde ABD-Avrupa Ordusu bileşeni ile söz sahibi iken radarın elde ettiği istihbaratın İsrail’le paylaşılmadığının bir garantisi olabilir mi?

Eylemm (6)

ORTAKLIK BİTİRİLMELİDİR

İsrail’e şu an açıkça silah satan, Siyonizm’in yanında saf tutan NATO unsurlarının, özellikle Almanya’nın denetimindeki bir radar ağının İsrail’i korumadığını mı düşünmemizi istiyorsunuz? Kürecik Radarı’nın ve İncirlik Üssü’nün vahşetteki rolü ortadayken yapılması gereken artık bellidir: Üsler sökülmeli, emperyalistlerle ortaklık bitirilmelidir.”

Eylemm (5)Eylemm (4)