Edinilen bilgilere göre, Mevlüt Çelik (49) ile kardeşi Selçuk Çelik arasında ortak aldıkları ‘araba’ yüzünden tartışma yaşandı. İki kardeşin arasını düzeltmek isteyen baba Vahdettin Çelik (66) arabuluculuk yapmak istedi ve oğullarını Hendek ilçesi Akova Mahallesinde bulunan Hantek konutlarındaki eve çağırdı. Eve gelen Mevlüt Çelik, babası Vahdettin Çelik ile üvey annesi Melek Çelik’i (37) silahla vurarak öldürdü. Olay sırasında evde bulunan ailenin küçük oğlu, durumu hemen ağabeyi Selçuk Çelik’e haber vererek, “Yetişin Mevlüt ağabeyim herkesi vurdu” dedi.
Bunun üzerine eve giden Selçuk Çelik, yolda ağabeyi Mevlüt Çelik ile karşılaştı ve ikili arasında tartışma yaşandı. Mevlüt Çelik’in silahla omzundan vurduğu Selçuk Çelik de ağabeyini bıçakla yaraladı. Bıçaklanan Mevlüt Çelik de hayıtını kaybetti.

Olayın ardından hastanedeki tedavisi tamamlanan ve gözaltına alınan Selçuk Çelik, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aile katliamının ardından karı-koca Pamukova ilçesinde bulunan Hacı Bayram Halil Camii’nde,  Mevlüt Çelik ise Akyazı ilçesi Karaçalılık’ta toprağa verildi.

Aile Katliaminda Yeni Detay3

Aile Katliaminda Yeni Detay5

Aile Katliaminda Yeni Detay4

Aile Katliaminda Yeni Detay6

Aile Katliaminda Yeni Detay7

Oğlu benzin döküp yakmıştı: Son görev! Oğlu benzin döküp yakmıştı: Son görev!