İstanbul, Ankara, Bursa gibi birçok şehre olan yakınlığı, ulaşım kolaylığı, iniş için alternatif birçok bölgesi ve şehre yakınlığı sebebiyle Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki Kırantepe, Yamaç Paraşütü’nün merkezi haline geldi. Yamaç paraşütü açısından en elverişli yerler arasında bulunan bölge, yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor. Son zamanlarda özellikle dünyanın birçok farklı bölgesinden yabancı turistin akın ettiği Kırantepe, adrenalin tutkunlarının cazibe merkezi haline gelmiş durumda. 
adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor3
“Ulaşım kolaylığı”
Sakarya Hava Sporları Kulübü’ne bağlı çalışan ve uzun yıllardır yamaç paraşütü yapan eğitmen Kubilay Ertürk, yamaç paraşütü deneyimi yaşamak isteyen herkesi Kırantepe’ye davet ederke,  Sakarya'nın bu konuda önemli bir bölge olduğunu söyledi. Ertürk, “Burası Türkiye’nin en güzel take offlarından bir tanesi. Alan çok büyük; karşıdan bir rüzgar esiyor, belli bir eğim var ve aşağıda da alternatif iniş alanları bulunuyor. Şehre çok yakın. O yüzden burası Türkiye’nin en güzel take offlarından bir tanesi” dedi.
adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor2
“Dünyanın her yerinden yolcu uçurduk”
Tandem pilotluk yaptıklarını dile getiren Ertürk, uçmak isteyen herkesi, deneyimi olmamasına rağmen 1-2 dakikalık brifingin ardından uçurduklarını söyledi. Ertürk, "Dünyanın her yerinden yolcu uçurduk" diye konuştu.
adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor6
“Tehlikeli bir spor değil”
Gerekli kriterlerin sağlanması durumunda yamaç paraşütünün, bir halı saha maçı kadar risksiz olduğuna dikkat çeken Kubilay Ertürk, “Yamaç paraşütü sporu dışarıdan göründüğü gibi çok tehlikeli bir spor değil. Ters rüzgar denilir aslında ters rüzgar yoktur, türbülanslı hava vardır. İstatistiklere inanıyorsanız bir halı saha maçından risksiz bir spordur bu. Ama limitler dahilinde yapıldığı zaman. Bizim belli limitlerimiz var; rüzgar belli bir limitin üzerindeyse uçmuyoruz, hava türbülanslı ise ve tehlikeli bulutlar oluştuysa uçmuyoruz. Bunların hepsi uçuş için elverişli olduğu zaman inanın herhangi bir halı saha maçından risksiz bir spor bu” şeklinde konuştu.

adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor7

adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor5

adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor4

adrenalin_tutkunlari_ugramadan_edemiyor4