Erasmus günleri
Proje çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek için 2018 yılı itibariyle çeşitli etkinlikle kutlanan “Erasmus Günleri” Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.
erasmus_gunleri2
Deneyim paylaşımı
İlçe genelinde farklı okullarda ve farklı branşlarda görev yapan 70 öğretmenin katılım sağladığı etkinlikte paylaşılan deneyimler, renkli kareler oluşturdu. 
erasmus_gunleri3
Özgün projelere destek
Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Büyükbaş, “Erasmus-Days” etkinliklerinin 21. yüzyıl becerilerini öğrenme, uygulama ve geliştirme anlamında farklılık oluşturduğunu, çalışmalara katılan kişilerin paylaşımlarını aktarma durumunun yeni fikirlere ve projelere ışık tutacağını belirtti.
erasmus_gunleri4
İstişare kültürüyle ortak hareket etme ve ekip ruhunu yakalama yönünden bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirten Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş da, “Toplumsal değişimi şekillendirecek öğretmenlerimizle, el birliği ve gönül birliğiyle özgün projeler üretmenin şevki ve heyecanı içerisindeyiz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her daim destekçisiyiz" diye konuştu.

SUBÜ ve BTÜ’nün projesine İçişleri Bakanlığı desteği SUBÜ ve BTÜ’nün projesine İçişleri Bakanlığı desteği

erasmus_gunleri5