Festivalde Adapazarı Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Federasyon Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşmede, geleneksel sporların ve kültürel mirasın korunması, yaygınlaştırılması ve geleceğe taşınması için yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Etno Spor Adp2

Başkan Mutlu Işıksu, yaptığı açıklamada, “6. Dünya Etnospor Kültür Festivali’nde Adapazarı Belediyesi olarak yer almanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlamlı etkinlikte, geleneksel sporlarımızın ve kültürel mirasımızın yaşatılması adına atılan her adım, geleceğe uzanan köprüler kuruyor. Etnospor, sadece bir spor değil; kültürümüzün, tarihimizin ve ruhumuzun aynasıdır. Hep birlikte, köklerimize sahip çıkarak geleceğe yürüyoruz. Federasyon Başkanımız Necmeddin Bilal Erdoğan’a da şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Etno Spor Adp5

Etkinlik boyunca Adapazarı Belediyesi, ikramlarda bulundu ve belediyenin gençlik çalışmaları ile Adapazarı'nın turizm değerlerini tanıttı.Adapazarı Belediyesi, kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Etno Spor Adp6

Yabancı öğrenciler Büyükşehir’in tesisine hayran kaldı Yabancı öğrenciler Büyükşehir’in tesisine hayran kaldı

Etno Spor Adp3

Etno Spor Adp4

Etno Spor Adp7

Editör: Ayşen Kolçak