Dr. Timuçin’den  ‘3 aşamalı’ önemli tavsiye Dr. Timuçin’den ‘3 aşamalı’ önemli tavsiye

Adapazarı Gar Müdürü Kadir Karaman, 9 günlük bayram tatili nedeniyle Adapazarı-Gebze arasında hizmet veren Ada Treni'ne ek sefer konulduğunu açıkladı.
Kadir Karaman yaptığı açıklamada; "TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğümüz 9 günlük bayram tatili nedeniyle vatandaşların seyahatini kolaylaştırmak amacıyla Adapazarı-Gebze hattında hizmet veren Ada Ekspresi trenine ek sefer koymuştur. Adapazarı-Gebze arasında günde 5 sefer olarak çalışan Ada Treni bayram süresi boyunca düzenlenen bu ek seferle günde 6 sefer hizmet verecektir. 23 Haziran-3 Temmuz 2023 tarihlerinde geçerli olacak ek seferin hareket saati Adapazarı'ndan 12.15, Gebze'ye varış 13.30; Gebze'den hareket saati 15.20, Adapazarı Garı'na gelişi 16.34 olarak planlanmaktadır" dedi.

ek_tren_seferleri2
Daha önce Adapazarı-Haydarpaşa arasında hizmet veren Ada Treni, Marmaray'ın Gebze'ye kadar gelmesiyle 2021 yılı aralık ayından itibaren Adapazarı-Gebze arasında çalışmaya devam ediyor.
Ada Treni bilet fiyatları ise Ocak ayından beri Adapazarı-Gebze arası 62 lira, Adapazarı-Derince arası 52 lira, Adapazarı-İzmit arası 43 lira, Adapazarı-Sapanca arası 29 lira, Adapazarı-Arifiye arası da 23 lira olarak belirlenmişti.