Oldukça yoğun bir katılımın olduğu programda, Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu, MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara, AK Parti Serdivan Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Serdivan Gençlik Kolları Başkanı Sinan Düman yer aldı.
Başkan adayı Alemdar, program sonrası mahalle kahvehanesini ziyaret ederek, görüş ve taleplere kulak verdi. Akabinde Serdivan Mübadilleri Derneği’ni ziyaret eden Alemdar, Dernek BaşkanıAydın Cıngır ve üyelerle bir araya geldi.  
Yusuf Alemdar Kazimpasa2
"Kemalpaşa’nın desteğini artıracağına inanıyoruz"
Programda konuşan AK PartiSerdivan İlçe Başkanı Yusuf Haldızoğlu, “Cumhur İttifakı’na Kemalpaşa’dan her zaman olduğundan daha fazla destek bekliyoruz. Sizin bu coşkunuz, samimiyetiniz ve güzelliğinize teşekkür ediyorum. Serdivan’ı Sakarya’mızın göz bebeği yapan Yusuf başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehrimizi Marmara’nın incisi haline getireceğine inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.
Yusuf Alemdar Kazimpasa8
Cumhur İttifakı siyaset üstüdür
MHP Serdivan İlçe Başkanı Yaşar Kara ise, “Cumhur İttifakı başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın koyduğu iradenin adıdır. Türkiye’nin geleceği için atılan bu birlik ve beraberlik siyaset üstüdür. Bugün mevki ve makam uğruna siyaset yapanlara karşı çırak usta anlayışıyla birlikte iki önemli adayımız var. Her ikisine de güçlü desteklerinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Yusuf Alemdar Kazimpasa3
"Bayrağı daha ileriye taşımak için çalışacağız"
Konuşmasında hizmet vurgusu yapan Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Kemalpaşa mahallemizin evladıyım. 2001’den itibaren Serdivan teşkilatı bünyesinde görev yaptım. Sizlerle yıllardır yol yürüdüm. Zeki başkanımızdan ve Yusuf başkanımızdan aldığım bu bayrağı daha ileriye taşımak için çalışacağız. Serdivan’ımızın 24 mahallesine kültürden eğitime, sağlıktan spora her noktada hizmet etmek için sahadayız. Sizlerden çok güçlü destek bekliyorum. Hep birlikte çalışacağız. Hem şahsıma hem de Serdivan’ımızı onurlandıran Yusuf başkanımıza en güçlü desteği Kemalpaşa’dan bekliyoruz” dedi.
Yusuf Alemdar Kazimpasa4

"Bir ve beraber olacağız"
Kemalpaşa’da gördüğü coşku, heyecan ve sevgi için tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Adayı Alemdar, “2009 yılında il başkanlığından Serdivan Belediye Başkanlığı görevine geldik. Bizim işimiz nasip dedik, dava dedik ve var gücümüzle çalıştık. O zamanlarda burada yine miting yaptık. O gün sizleri asla mahcup etmeyeceğimi, yüzünüzü eğdirmeyeceğime dair söz vermiştim. Hamdolsun sözümü tuttum. Şimdi de Büyükşehir’de veSerdivan’da sizleri yine mahcup etmeyeceğiz. Beraber olacağız, birlikte yol yürüyeceğiz” diye konuştu.
Yusuf Alemdar Kazimpasa5
Kemalpaşa hazır
Başkan Adayı Alemdar konuşmasını şu sözlerle tamamladı, “Bugün Kemalpaşa’nın kararını vermiş olduğunu görüyorum. Cumhur İttifakı’na en güçlü şekilde desteği Kemalpaşa’nın sunacağına inanıyorum. 31 Mart gününe kadar sokak sokak gezmeye, kapıları çalmaya, hemşerilerimizle buluşmaya devam edeceğiz. Gönüller kazanacağız. Siz her zaman yanımızda oldunuz, destek sundunuz. Biz de görev süremiz boyunca Serdivan’ı çok iyi bir noktaya getirdik. Hizmet ve eserler ürettik. İnşallah şehrimiz için de üretmeye, her bir mahallemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim sizlerden razı olsun” dedi.

Yusuf Alemdar Kazimpasa6

Yusuf Alemdar Kazimpasa7